15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Terimin koltuğu sallanıyor
13 Eylül 2008 Cumartesi 12:24

Fatih Terim'in koltuğu sallanıyor

Terim ile Belçika maçından sonra sözleşme uzatması beklenen Futbol Federasyonu işi ağırdan alıyor

Terim ile Belçika maçından sonra sözleşme uzatması beklenen Futbol Federasyonu'nda bazı yöneticilerin son olaylar sonrası "Terim'le devam etmeyelim" görüşünde oldukları öne sürüldü..

Ermenistan ve Belçika maçları öncesi Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in sözleşmesini 2012'ye kadar uzatmayı planlayan Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan olaylar sonrası frene bastı. Merhum Hasan Doğan'a Milli Takım'ın başında kalacağı sözünü veren ancak bunun için resmi imza atmayan Terim ile Belçika maçı sonrası masaya oturulması planlanıyordu. Tecrübeli teknik adamın yaptığı "İki takım çalıştırabilirim" şeklindeki açıklamalarına karşı ücretine zam yapıp "Sadece Milli Takım" şartı getirmeyi düşünen federasyon yönetiminin, Terim'in Belçika maçındaki gergin tavırları ve FIFA'dan gelmesi muhtemel cezayı göz önüne alarak uzatmayı askıya aldığı öğrenildi.

ÇIKACAK CEZA BEKLENECEK
Belçika karşılaşması sonrası yöneticilerin gayri resmi bir toplantı yaptığı ve Fatih Terim'in durumunu değerlendirdikleri belirtildi. Mini zirvede bazı yöneticilerin "Terim ile devam etmeyelim" görüşünü savundukları, bazılarının da "FIFA'dan ağır bir ceza çıkabilir. Böyle bir gelişme öncesi sözleşmesini uzatmak doğru olmaz" dedikleri öne sürüldü. Yönetimin de bu olumsuz düşünceler karşısında uzun vadeli sözleşme için, FIFA'nın Terim hakkında vereceği cezayı beklemeye karar verdiği ve konuyu Bosna Hersek ile Estonya maçlarından sonra masaya yatıracağı bildirildi. Federasyona yakın kaynaklar "Terim'in Milli Takım'da devam etmesi % 49" yorumunu yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ