11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Faruk Süren geri dönüyor!
18 Eylül 2008 Perşembe 12:18

Faruk Süren geri dönüyor!

Galatasaray'da Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleşmesinin ardından eski başkan Faruk Süren CEO olacak.

Galatasaray'da Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleşmesinin ardından eski başkan Faruk Süren CEO olacak. İkinci Başkan Yiğit Şardan, 2.5 yıl önce Canaydın'a karşı girdiği seçim öncesinde bu isteğini dile getirmişti. Başkan Adnan Polat da Süren ismine sıcak bakıyor.Galatasaray yönetimi, 25 Ekim'deki olağanüstü genel kurulda Goldman Sachs ile yapılması planlanan kredi anlaşması için yetki isteyecek. Onay çıkarsa, Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleşmesi için kaynak sağlanacak.

Başta ikinci başkan Yiğit Şardan olmak üzere kurmayların en önemli projesi ise oluşacak şirketin başına eski başkan Faruk Süren'i getirmek. Süren'i şirketin başına getirmek Yiğit Şardan'ın uzun süredir aklındaydı.

Hatta Özhan Canaydın'la başkanlık için yarışırken 17 Mart 2006 tarihinde SABAH'a, "Seçilirsem, Faruk Süren'e gidip 'Futbol A.Ş.'nin başına geçer misin?' derim. Onun gibi bir değerin orada olması gerekiyor" demişti.

Polat'ın, Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'i de Sportif Direktör olarak görevlendirmeyi düşündüğü öğrenildi.

Galatasaray Dergisi'nde Faruk Süren'in "Polat'a 'Bana ihtiyacın varsa emrindeyim. Adnan Sezgin oraya uygun değil. Futbol A.Ş.'nin başındaki ismin daha genel olması lazım' dedim" sözleri de bu iddiayı kuvvetlendiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ