23 Mayıs 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Ezan okuduğum için tehdit edildim’
15 Haziran 2009 Pazartesi 13:42

‘Ezan okuduğum için tehdit edildim’

Muğla'nın Milas ilçesinde sabah ezanını okuduğu için tehdit edildiğini iddia eden imam, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Muğla'nın Milas ilçesinde sabah ezanını okuduğu için tehdit edildiğini iddia eden imam, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Milas'a bağlı Gökçeler Köyü Camisi'nde görev yapan imam Süleyman Akgedik, yaptığı açıklamada, sabah ezanını okuduğu için köyün eski muhtarı M.P'nin kendisini ''dövmek ve köyden atmakla'' tehdit ettiğini iddia etti.
M.P'nin 12 Haziranda yatsı ezanının ardından köy kahvesinde yanına geldiğini ve sabah ezanını okumaması için tehdit ettiğini öne süren Akgedik, şöyle konuştu:

 


''M.P, bana ezandan rahatsız olduğunu söyledi. Sürekli olarak tehdit ediyor. Daha önce de aynı kişi tarafından tehdit edilmiştim. Aldığım tehditler karşısında Milas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Yaşadığım olayın birçok şahidi var.''
Milas Kaymakamı Şahin Aslan ise olayı doğrulayarak, ''Gökçeler Köyünde görevli imam arkadaş ilçe müftümüze gelerek bu konudaki şikayetini bildirmiş. Konuyu incelemesi için ilçe müftümüze talimat verdim. Ayrıca adı geçen imam savcılığa da suç duyurusunda bulunduğu için olay şu aşamada yargıya intikal etmiş. Bu sürecide takip edeceğiz'' dedi.
İmamı tehdit ettiği öne sürülen M.P. ise iddiaların asılsız olduğunu savundu. (AA)

YORUMLAR
zamaninda marmaristede......
halil erguven
evet zamaninda marmaris teki bir tv yi arayan kokananin biriside EZAN-I MUHAMMEDIYE den rahatsiz oldugunu,ezanlarin okunmamasini istemisti...bunlar sanirim ulkemizde kilise sesi duymak isteyen kokusmus zihniyetin sahipleridir...ister kabul edi ister etmeyin TURKIYE CUMHURIYETI MUSLUMAN BIR ULKEDIR....isine gelmeyen kiliselerin canlarinin caldigi yere gitsin.
17 Haziran 2009 Çarşamba 21:16
80.167.165.87
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ