10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EYLEM -  “NEXT” i Anlatıyor
01 Eylül 2008 Pazartesi 01:40

EYLEM - “NEXT” i Anlatıyor

Albüm 9 Ayda Hazırlandı

Önce bir “Aman” dedim “salladım dertleri” sonra “Mız Mız” sevgililere kızdım. Sonra ortalıktan kayboldum. Kendimi stüdyoya attım. İngiltere'de doğup büyüdüm, Türk kızıyım. İngiltere'de müzik çevrem olduğu için orda hazırlıyorum albümü. Burada da çok sevdiğim müzisyen arkadaşlarla çalışıyorum artık belki ileride burada da hazırlayabilirim. DJ Burak Yeter var Türk. İngiltere'de 9 aydan biraz daha uzun bir sürede hazırlandı.

 

Türk Müziğini Anlamak İstiyorum

Eski türkülere bakıyorum, Türk müziğini anlamak istiyorum. Kısmet olursa eylülden sonra da darbuka dersleri alacağım. Kendimi çok eğitmek istiyorum. Bunun en güzel şekli eskiye bakmak, klasik şarkılara bakmak. Şinanay dediğinde küçük büyük herkes dans ediyor. Bu şarkıyı bu yüzden seçtim.

“Shake It In İstanbul”u Turist Gözüyle Yazdım


“Shake It In İstanbul”da John Themis adında süper bir prodüktörle çalıştım. Kendisi Kıbrıslı, müzik tarzımız aynı olduğu için çok rahat çalıştık. Stüdyoda zaman uçup gidiyordu. Bu şarkı “Mız Mız” klibini çekerken hazırdı aslında. İstanbul gibi bir yer yok. Ben de turist gözüyle görüp yazdım şarkıyı.

 

“Yüksek Yüksek Tepelere”nin Hikayesine Bayıldılar

Sahnede şovum oluyor benim ve buna uyan bir türkü olsun istedim. “Yüksek Yüksek Tepelere”nin bir hikayesi var kına gecelerinde kullanıyorlar. Prodüktörlerime söylediğimde bayıldılar hikayeye. Onu da yeni sahnemize çok güzel bir konseptle kurduk. Çok güzel bir iş oldu. Düzenlemeyi bayağı değiştirdik ama ne kadar altyapıyı değiştirirsen değiştir bu türkülerin güzellikleri aynı.

Tanınmış Bir İngiliz Şarkıcıyla Düet Yapacağım


İnsanın özü çok mühim, doğup büyüdüğü memleket de önemli ama özünü unutmazsan, gideceğin yol daha kolay olur. Yurtdışıyla ilgili de çok planlarımız var. Türkiye'de önce albüm çıksın istedim hemen. Şimdi İngiltere'de tanınmış bir şarkıcıyla düet yapacağım. İnşallah her şey güzel gider.

Türkiye'yi Temsil Etme Hayallerim Var

Benim de Türkçemde sorunlar oluyor ama kayıt yaparken çok dikkat ediyorum. O yüzden istiyorlarsa Türk şarkıcılar da İngilizce söylesin tabi ki yeter ki düzgün olsun. Yurtdışında Türkiye'yi temsil etme hayalimlerim var.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ