20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esed hedefe mahkumları koydu
01 Eylül 2013 Pazar 14:23

Esed hedefe mahkumları koydu

Suriye ordusundan ayrılarak muhalif saflara katılan Tuğgeneral Sakit, "Esed yönetimi olası bir batı müdahalesi dolayısıyla çok sayıda mahkumu hedef olabilecek noktalara yerleştiriyor" dedi.

Suriye ordusundan ayrılan Tuğgeneral Zahir es-Sakit, Beşşar Esed yönetiminin muhtemel bir askeri müdahale nedeniyle, çok sayıdaki tutukluyu, hedef olabilecek stratejik noktalara yerleştirdiğini iddia etti.

Sakit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed yönetiminin muhtemel bir askeri müdahaleye hazırlık yaptığını söyledi.

Yönetimin bu çerçevede, askeri karargahları ve bütün hassas noktaları boşaltarak, hedef almasını engellemek için yerleşim yerlerine doğru kaydırdığını ifade eden Sakit, bir çok kişinin de bu nedenle evlerini terk etmek zorunda kaldığını belirtti.

Sakit, "Esed yönetimi olası bir batı müdahalesi dolayısıyla çok sayıda mahkumu hedef olabilecek stratejik noktalara yerleştiriyor. Böylece onlardan kurtulmayı planlıyor" dedi.

"Müdahale yakın zamanda gerçekleşir"

Askeri müdahalenin yakın bir zamanda gerçekleşeceğini öngördüğünü dile getiren Sakit, bu müdahalenin rejimin gücünü kırarak, muhalefetin saflarını birleştirmesi durumunda, kolayca Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) eline düşmesini sağlayacağını savundu.

Ürdün ve Türkiye'nin muhtemel bir müdahalede yer alacak ülkeler arasında olması halinde Esed yönetiminin bu ülkeleri hedef almasının uzak bir ihtimal olmadığını savunan Tuğgeneral Zahir es-Sakit, "Korkak rejim, eğer Ürdün veya Türkiye'yi vurursa bu onun intiharı olur" ifadelerini kullandı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ