11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eruygura tahliye kararı
21 Eylül 2008 Pazar 16:30

Eruygur'a tahliye kararı

Ergenekon operasyonunda tutuklanarak cezaevine girdi. Cezaevinde beyin kanaması geçirdi. Sağlık durumu nedeniyle tahliyesine karar verildi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde düşerek beyin kanaması geçirdiği için hastane ortamında tutulan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un tahliyesine karar verdi.

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcılığı, nöbetçi İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, halen Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altında bulunan emekli Orgeneral Eruygur'un, sağlık sorunları nedeniyle tahliyesini istedi.

Talebi değerlendiren mahkeme, emekli Orgeneral Eruygur'un tahliyesini kararlaştırdı.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında 6 Temmuz 2008 tarihinde tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne konulan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı emekli orgeneral Orgeneral Şener Eruygur, 17 Eylül'de hipertansiyon nedeniyle koğuşunda düşerek beyin kanaması geçirdiği için KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

YORUMLAR
HELAL BU YARGI YA DOĞRUSUNU YAPTI
ÜLKÜÇÜ
YILLARCA TERÖR ÖRGÜTÜYLE SAVAŞAN BU KAMUTANLARIMIZIN BİRAN ÖNÇE SERBEST BIRAKILMASI GEREGİR VE EYER SUÇLU İSE BU KAMUTANLARIN ÖZEL YERLERİ OLSUN ORADA CEKSİN CEZASINI AMA BÖYLE HAKETMİYOR BU KAMUTANLARIMIZ TERÖRİST LERLE AYNI CEZAEVİN DE OLMALARI KOMUTANLARIMIZI YIPRATIR NE ERGENEKON NE BAŞKA BİR ŞEY BUNLAR SADECE TSK YI YIPRATMAK İÇİN TÜMEYE BASILAN OLAYLARDIR VEDE BUNLARIN ARKASINDA ŞÖYLE BAKARSANIZ YİNE ABD NİN OLDUĞU ABACIK ORDADA AMA YAZIK BU MİLLETE KOMUTANIMIZ ALLAH DAN ŞİFA DİLİYORUM
22 Eylül 2008 Pazartesi 01:29
78.160.44.94
herkese tahliye devrimci tutsaklara ölüm
devrim
bu ne biçim adalettir !! kimin adaletidr bu !! cezaevlerinde ölüyorlar erol zavarlar defalarca kanser ameliyatı olmuş zavar serbest bırakılmazken hergun ergenokuncular serbest bırakılıyor !devran dönecek elbet !!!!
21 Eylül 2008 Pazar 23:06
78.183.59.136
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ