14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erol Turanlıoğlu,
30 Nisan 2009 Perşembe 11:15

Erol Turanlıoğlu,"

Marmaris Skal International'ın (Uluslar arası Skal Örgütü) 16.yaş günü dolayısıyla İçmeler Martı Hotel'de kokteyl verildi. Skal Internatıonal dönem başkanı Erol Turanlıoğlu'nun yaptığı açılış konuşmasında, temel amaçlarının, turizm yoluyla uluslar arası d

Erol Turanlıoğlu, Turizmcilerin yoğun ilgi gösterdiği kokteyldeki konuşmasının başında kulübün geçmişi ve faaliyetleri hakkında bilgi verirken, şunları söyledi:

“Kulübümüzün dünyada kuruluşunun 75.yılını kutlamak için bugün burada toplandık. Dünyada 9o ülkede 700'e yakın kulüple temsil edilmekte olup genel merkezi İspanya'nın Malaga şehrindedir. Bünyesinde, eğitimden basına, havayollarından acentelere, otellerden restoranlara, Turizm sektörünün tüm kesimlerinden üst düzey yöneticilere yer veren Uluslararası Skal örgütünün 22 bin üyesi bulunmaktadır. Türkiye'de 14 skal kulübü ve 720 skal üyesi bulunmaktadır. Marmaris Skal kulübü 1994 yılında kurulmuş olup, halen 44 üyesi bulunmaktadır. 1934 yılında Danimarka'da, İskandinav ülkelerinin turizmcileri, eğitimciler ve bazı iş sahipleri düşmanlıktan dostluğa, savaştan barışa geçmenin doğru yol olduğuna karar vermişler. Sağlık, dostluk, mutluluk ve uzun ömür kelimelerinin baş harflerini seçerek 1934 yılında Paris'te Skal kulübünü kurmuşlar.


Turanlıoğlu, amaçlarını ise şu sözlerle anlattı:
“Temel amacı, turizm yoluyla Uluslar arası dostluğu ve barışı geliştirmek olan Skal, üyeleri arasında iş birliği ve ticareti de teşvik etmekte, sürdürelebilir turizmi özendirmeye. İklim değişikliğinin önlenmesine, tabii afetlere uğrayan ülkelere yardıma yönelik ve çocukların kötü amaçlar için kullanılmasına karşı, uluslar arası projelere destek vermekte ve bu projelerin bazılarında, Dünya Turizm Örgütü (WTO) ile birlikte çalışmaktadır. Skal kulüpleri tüm dünyada 28 Nisan gününü Turizm günü olarak kutlamaktadır.”
Marmaris Skal kulübünün kurucusu olan Oktay Işıl da kaliteli turizm için kaliteden ödün verilmemesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:
“Mantıksızca yapılan satışların sorunlarını kimse çözemez. Marmaris turizminde kalite istiyorsak, kaliteden ödün vermeyen 'Skal International' anlayışı yerleştirmemiz, birlik olarak uygulamamız lazım. Birlikten kuvvet ve güç doğar.”
Geceye Marmaris Kaymakamı A.Serdar Polat ve eşi, Marmaris Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi ve eşi, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Netsel Marina Müdürü Zafer Ergül, Getop Başkanı İlhan Açıkgöz ve eşi, Cettia Otel sahibi Bülent Bülbüloğlu ve eşi, Marmaris Skal Kulüp üyeleri katıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ