07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergenekonun kilit ismi kim?
27 Ağustos 2008 Çarşamba 09:47

Ergenekon'un kilit ismi kim?

Ergenekon'da tepe ismi değil ama bazı kirli ilişkilerin ortaya çıkması için o ismin bulunması şart!

3 Kasım 2002 seçimlerinden önce Fikri Karadağ'a, “Ben Sağlık Bakanı olacağım. Sen de müsteşarım olacaksın” diye söz vermişti Turhan Çömez. Fikri Karadağ'ı kimsenin tanımadığı bir dönemde müsteşarlık teklif edecek kadar yakından tanıyan bir isim Turhan Çömez.

Dün AK Parti hakkındaki kapatma davası sürürken Turhan Çömez'e mahkeme içinden verilen tüyolardan sadece küçük bir bölümünü yayınladık. Çömez yurtdışına kaçtığı için onunla ilgili olarak Savcı Zekeriya Öz'ün elinde ne tür deliller olduğunu bilmiyoruz. Ancak Ergenekon operasyonunun siyasi ayağındaki operasyonel ismin Turhan Çömez olduğundan kuşkumuz yok. Kapatma davasının kritik bir aşamasında Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt ile Kavaklıdere Tenis Kulübü'nde buluşmaları, dinleme iddialarının gölgesinde kalmıştı. Peki Turhan Çömez o görüşmeden sonra nereye gitmişti? CHP Genel Merkezi'ne giderek Deniz Baykal ile görüşmüştü. Daha sonra Baykal ile Çömez arasındaki görüşmenin ilk olmadığı ortaya çıkmıştı. Osman Paksüt ile 2 görüşmeden sonra kalkıp doğruca Baykal'ın yanına gittiği tespit edilmişti.

Baykal'ın Ergenekon'un avukatlığına soyunduğu günlerdi. Öyle ki Ergenekon'u savunurken harcadığı enerjinin onda birini CHP için harcasa partisi ilk seçimde iktidar adayı olacak kadar bu işe kellesini koymuştu CHP lideri. Haksızlık etmeyelim bir de AK Parti'nin kapatılması için müthiş bir enerji sarfetmişti.

Bu nedenle Baykal ile Çömez arasındaki ilişki çok büyük önem arz ediyor. Çömez Türkiye'ye getirildiği taktirde siyasi projesinin ne olduğunu öğrenme fırsatımız olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ