15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergenekonda nakiller başladı
06 Ekim 2008 Pazartesi 13:10

Ergenekon'da nakiller başladı

Ergenekon için dava sürecinin ilk startı bugün verildi. Ergenekon zanlıları mahkeme için yeni yerlerine götürüldü.

Ergenekon soruşturması kapsamında Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanıklar bugün Silivri Cezaevi'ne nakledildi.

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un iddianamesi hazırlanmadığı için götürülmedi. Emekli Orgeneral Şener Eruygur ise beyin kanaması geçirmesi nedeniyle tahliye edilmişti.

Ergenekon davasına bakacak olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın tüm tutuklu sanıklarının Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne nakledilmesine karar vermesinin ardından bugün nakil işlemi gerçekleşti. Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde bulunan F Tipi Cezaevi'ndeki Ergenekon tutukluları da Silivri'ye taşındı. Kocaeli'de bulunan "terör örgütü kurmak" ve "halkı hükümete isyana tahrik" iddialarıyla tutuklanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Susurluk hükümlüsü Sami Hoştan, avukat Kemal Kerinçssiz, Hüseyin Gazi Oğuz ve Erkut Ersoy da bugün saat 10:00 civarında mahkum araçlarına bindirilerek götürüldü.

HURŞİT TOLON KANDIRA'DA KALMAYA DEVAM EDECEK
Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nde yatan Tolon'un iddianamesi hazırlanmadığı için götürülmedi. İddianamesi tamamlandıktan sonra Tolon da Silivri'ye nakledilecek.

Öte yandan Tolon'la aynı koğuşu paylaşan ve 17 Eylül'de merdivenlerde düşmesi sonucu beyin kanaması geçiren Eruygur ise tahliye edilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ