12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergenekon davasının 54. duruşmada
23 Şubat 2009 Pazartesi 22:31

Ergenekon davasının 54. duruşmada

Ergenekon Davasının 54. Duruşmasında İşçi Partisi Genel Sekreteri Tutuklu Sanık Nusret Senem'in Savunmasını Yapıyor.

Ergenekon Davasının 54. Duruşmasında İşçi Partisi Genel Sekreteri Tutuklu Sanık Nusret Senem'in Savunmasını Yapıyor.


Ergenekon davasının 54. duruşmasında İşçi Partisi Genel Sekreteri tutuklu sanık Nusret Senem'in savunmasını yapıyor.
Nusret Senem, savunmasına Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in açıklamasını hatırlatarak başladı. Sanem, "Adalet Bakanı bir açıklama yaptı. Bazı belgelerin salondan çıktığını iddia etti. Bakan davadan elini çekmelidir, bir daha davaya burnunu sokmasın" dedi. 31 yıllık hukukçu olduğunu, bu davanın asrın davası olmadığını belirten Senem, "Asrın komplosudur. Burada Anayasa babayasa yoktur. Gladyo hukuku vardır. Yaşananı başka şekilde ifade edemiyorum" şeklinde konuştu.


30 yıl boyunca kontrgerilla, Gladyo ile kelle koltukta mücadele ettiğini öne süren Nusret Senem, "Bu kavramları Türkiye'ye biz tanıttık. Ancak şimdi kontrgerilla ve Gladyo'nun komplosuyla sanık olarak yargılanıyoruz. Biz kontrgerila ile mücadelemizi devam ettireceğiz. Kontrgerilla bütün haşmetiyle şu an iktidardadır. Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere. Bu komployu yapanlar burada yargılanacaktır." dedi.

21 Mart 2008 tarihindeki aramada elde edilen Yargıtay krokisi ile ilgili laptığı açıklamada, bu CD'lerin iddianame eklerinde bulunan ve 30 sayfa olan arama tutanaklarında defalarca okumalarına rağmen bulamadıklarını söyledi. Senem bu belgenin emniyet tarafından üretildiğini öne sürdü. CD'lerin kendisi tarafından hazırlandığı yönündeki iddiaları yalanlayan Senem, "Ben bilgisayarı daktilo gibi kullanırım" dedi. Senem kendisinde çıktığı belirtilen Yargıtay krokisi ile ilgili de şunları söyledi: "Güvenlik birimleri her yıl bu türden güvenlik amaçlı plan ve krokiler hazırlarlar. Ayrıca bu belge kesinlikle bizde bulunmuş değil. Ayrıca bulunan krokiler bir suikasti anlatacak belge değildir." dedi.

Davanın TRT'nin bir kanalından yayınlanmasını talep eden Senem, bu konunun yasanın engelleyici maddesine dayandırılarak reddedildiğini, mahkemenin bu kararından dönmesini istedi.

İşçi Partili Nusret Senem, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Özel Kuvvetler Komutanlığı eski mensubu emekli Albay Levent Göktaş hakkında "Avukat meslektaşım, kahraman komutan" ifadelerini kullanması dikkat çekti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ