14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergenekon Davasını sürüyor
20 Ekim 2008 Pazartesi 16:00

Ergenekon Davasını sürüyor

Ergenekon Davasının Tutuklu Sanıklarından İşçi Partisi (İp) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Davaya Bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ni, Anayasa Mahkemesi'nin Görev Alanına Müdahale Etmekle Suçladı. Perinçek'in İfadesi Sırasında Sık Sık Bağırarak Konuşm

PERİNÇEK, MAHKEMEYİ YETKİSİNİ AŞMAKLA SUÇLADI

Ergenekon Davasının Tutuklu Sanıklarından İşçi Partisi (İp) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Davaya Bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ni, Anayasa Mahkemesi'nin Görev Alanına Müdahale Etmekle Suçladı. Perinçek'in İfadesi Sırasında Sık Sık Bağırarak Konuşması Dikkatlerden Kaçmadı.


Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ni, Anayasa Mahkemesi'nin görev alanına müdahale etmekle suçladı. Perinçek'in ifadesi sırasında sık sık bağırarak konuşması dikkatlerden kaçmadı.
Silivri Cezaevi'nde görülen Ergenekon davasının ilk duruşmasında Doğu Perinçek, avukatının açıklama yapmasının ardından söz aldı. Mahkemeyi Anayasa Mahkemesi'nin görev alanına müdahale etmekle suçlayan Perinçek, "Anayasa'daki parti kapatma ile bireysel suçların birbirinden ayrılması gerekir. İddianamede İşçi Partisi yöneticilerinin partiyi bir suç örgütüne dönüştürdüğü belirtiliyor. Öyle ise bu kapatma nedenidir. "Hükümeti devirmek, Darbe yapmak" suçlamaları da kapatma nedenidir. Siz bu davaya bakamazsınız. Anayasa Mahkemesi'nin görevine tecavüz edemezsiniz. Ben bunun uzmanıyım. Burada yapılacak tek iş var; İP'li yöneticilerin dosyasını ayırarak diğer delilleriyle birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesi. Gerçi o da umursamıyor; çünkü suç yok. Tüm suçlamalara verecek cevabımız var, ancak yeri burası değil. Eğer Anayasa Mahkemesi bizim partimizi kapatırsa size iş düşer. Siz o zaman parti yöneticilerini bireysel olarak yargılar ve hükme bağlarsınız." diye konuştu.
Bu arada Perinçek'in, ifadesi sırasında sık sık bağırarak konuşması dikkatlerden kaçmadı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ