14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğanın şoke eden tanımı
14 Ekim 2008 Salı 20:07

Erdoğan'ın şoke eden tanımı

Erdoğan grupta öyle bir söz etti ki akıllar karıştı. 30 bin kişinin katili terör örgütü, düşmanlıktan çıktı... Ne mi oldu?

Ankara'da tansiyon yükseldi, siyaset arenasını deyim yerindeyse toz bulutu kapladı. Aktütün ve Diyarbakır'da hortlayan terör, sesini bugün Meclis koridorlarında bir kez daha yankılattı.

Günün en yüksek perdedeki sesi MHP lideri Devlet Bahçeli'ye aitti! Bahçeli, yıllar sonra deyim yerindeyse "bayramlık ağzını" AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün için açtı.

CHP ve DTP gruplarından ardarda yükselen sesler, Başbakan Erdoğan'ın gruptaki bir açıklamasıın tüm dikkatlerden kaçmasına neden oldu aslında. Erdoğan, bugün ilk kez hiçbir iktidarın kullanmadığı bir söylem ile teröre farklı bir kapı araladı.

ŞAŞKINA DÜŞÜREN SÖZ

Evet Başbakan Erdoğan, son 30 yıldır tüm hükümetlerin hatta müttefik bir çok ülkenin de "düşman" ilan ettiği terör örgütünü, listenin altından çıkarttı.
İşte Erdoğan'ın Türkiye'nin PKK'yı düşman listesinden çıkardığı o sözleri;

"Bizim terörle mücadelede ilk yenmemiz gereken düşman öfkemiz olmalıdır. Terör örgütü askerime, polisime düşman gözüyle bakıyor ama biz bütün bu olanlara rağmen onlara 'suçlu' gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım ve demokrasi bunu gerektiyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ