31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan vekillere talimat
01 Ekim 2008 Çarşamba 21:04

Erdoğan'dan vekillere talimat

Meclis'in ilk günününde başbakan iki toplantı birden yaptı. Önce bakanlarla sonra vekilleri ile toplandı. Bakın hangi konularda uyardı?

GLOBAL KRİZE ÖNLEM

İlk zirve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşması sonrasında Başkanlık Divanın arka tarafındaki odada gerçekleşti. Erdoğan bazı bakanları ve TBMM Başkanı Köksal Toptan ile bir araya geldi. Bu toplantıda, yeni yasama döneminde yapılacaklara ilişkin genel bir sohbet gerçekleşti. Ancak toplantının en önemli maddesi, global ekonomik krizin Türkiye'ye etkilerini azaltmaya dönük alınacak önlemlerdi. Başbakan bu konuda özellikle ekonomi ile ilgili bakanlarından bilgi aldı ve çıkartılması gereken yasal düzenlemeleri sordu. Bu konuda TBMM Başkanı Toptan'ın da katkılarını istedi.

İLK GRUP TOPLANTISI

Bu zirve sonrasında Başbakan Erdoğan partisinin yeni dönemdeki ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Az önce başlayan grup toplantısında başbakan Erdoğan, milletvekillerine yeni dönemde izleyecekleri strateji ve politikaların ana hatlarını anlattı.

Milletvekillerini özellikle muhalefet partileri ile kavgaya girmeme konusunda da uyaran Başbakan Erdoğan, gereksiz polemiklerin partiye zarar vereceğini ve bu tür polemiklerden kaçınılması gerektiği yolunda uyarı yaptığı bildirildi.

Başbakan Erdoğan yerel seçimlerin yaklaştığını da anımsatarak, bu konuda milletvekillerinin çalışmalarını aksatmaması uyarısında da bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ