31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan Topbaşa eleştiri!
13 Eylül 2008 Cumartesi 18:26

Erdoğan'dan Topbaş'a eleştiri!

77 günde bitirilen metrobüs, Tayyip Erdoğan'dan geçer not almadı. Erdoğan, metrobüste eksiklikler olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 77 günde bitirdiği metrobüs, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geçer not almadı. Erdoğan, "dost acı söyler" diyerek metrobüste eksiklikler olduğunu söyledi. Erdoğan, Boğaz'a 3'üncü köprüye karşı çıkanları ise sert bir dille eleştirdi.

Başbakan Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iftar yemeğinde kentin ulaşım sorunlarının çözümü için yapılan yatırımlara değindi.

Avcılar-Zincirlikuyu arasında açılan metrobüs hattının trafiği önemli ölçüde rahatlatacağını söyledi, ama "dost acı söyler" deyip, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a seslendi.

METROBÜSÜN EKSİKLERİ VAR

Erdoğan, "77 gün diye yazılmış, Başkan ama onu biraz değiştirmemiz lazım. Biraz daha eksikler var orada" dedi.

3'üncü köprü tartışmalarına da değinen Erdoğan, köprüye karşı çıkanları "alternatif üretmemekle" suçladı.

3'ncü köprüye karşı çıkılmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bazıları çıkıp televizyonlarda konuşuyor. Konuşuyor da peki şu anda bu sıkıntıyı nasıl aşacağız? Bu noktada verebilecek bir aklın var mı? Onu söyle. Yok. Söylediği tek şey var; '3'ncü köprüye ihtiyaç yok'. Ya bu kafa '1'nci köprüye de ihtiyaç yok' diyordu. Bunlar '2'nci köprüye de ihtiyaç yok' diyor. E bunlarla bir yere gidemezsiniz ki. Yapılacak bir şey var mı? Çözümün var mı onu söyle" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ