15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan Tarafa muhtıra!
17 Ekim 2008 Cuma 19:08

Erdoğan'dan Taraf'a muhtıra!

"Paşanın Başbakanı"... İşte bu manşet ve TSK'ya yönelik yayınlar Erdoğan'ı çileden çıkardı. Taraf'a "Siz kimin medyasısınız" diye sordu.

İşte konuşmadan satırbaşları:

SİZ KİMİN MEDYASISINIZ: "Birileri kalkıp bizleri tahrik etmeye kalkışıyor. "Genelkurmay'ın Başbakanı" gibi çirkin yakıştırmalar yapıyor. Biz milletin Başbakanıyız biz görevi böyle üstlendik. Herkes bunu böyle bilsin. Açık söylüyorum, kusura bakmayın, siz bunu yazarsanız biz de "siz kimin medyasısınız" bunu sormak zorundayız."

BUNUN İZAH EDİLECEK TARAFI YOK: "Hatalar üzerinden Türk Silahlı Kuvvetlerinin erinden yönetim kademesine kadar, moralinin yüksek olması gereken böyle bir dönemde kalkıpta bu şekilde yaklaşım sürdüremessin. Bu tür yaklaşımların bu şekilde basın yaklaşımını izah edilecek tarafı yoktur. Basın kendi içinde milliyetçilik yapabilir ama kusura bakmayın bende bunu kabul etmem mümkün değildir."

TİRAJ YAPACAĞIM DİYE OLMAZ: "Bu meselede ortak bir akla hizmet etmek gerekiyor. Trajınızı yükseltmez ve bu işte yürümez. Sadece bizim de işimizi zorlaştırırsınız, TSK'nın da işinizi zorlaştırırırsınız ancak söylüyorum ki biz mücadelemizi devam ederiz. Biz milletimizle, gazetecimizle, askerimizle polisimizle devam ederiz."

UĞUR DÜNDAR VE AKTÜTÜN : "Sen nasıl gazetecisin, sen nasıl medya grubusun. Eğitimde patlama yapıldığı bir dönemde nasıl böyle senaryolar yaparsın. Ayıptır, yazıktır, adın ne olursa olsun şöhretin ne olursa olsun bunu yapmaya hakkın yok. Bizim canımız yanıyor anlıyorum ki onun canı yanmıyor."

Başbakan Erdoğan konuşmasının ikinci bölümünü de siyasete ayırdı. Hedefinde isim anmasa da MHP vardı...

BAHÇELİ'YE GÖNDERME: "Tabela partisi değil, insanıyla gönül gönüle olan omuz omuza olan siyasi partiler olmak gerekiyor. Ama yok, bazı açıklamalar yapılıyor ki yüreğimiz dağlanıyor. Şimdi bunların cevabını vermiyorum, ben seçim meydanlarında cevap vereceğim. Arkadaşlarım veriyor, onun için vermek istemiyorum.

Bazıları kalkıp bana çıkıp muhatap almanız gerekiyor, konuşmanız gerekiyor diyorlar. Ama bunun stratejisi var, kimse kusura bakmasın. Ancak geldiği zaman konuşuruz. Biz herkesin konuştuğu dille konuşmasını biliriz. Yeter ki o dillle konuşma zamanı gelsin.

Bazıları, belli illere gidememenin sıkıntısını yaşamıyor. Kendileri için oralara gitmemek aslında mutluluk kaynağı. Yıllarca onlar Türkiye'yi Ankara'dan idare ediyor; ancak biz öyle değil Türkiye'nin her yerinden bu ülkeyi idare ediyoruz.

"AK PARTİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HEDEFİ": Neden terör örgütü AK Parti'yi hedef alıyor. Biz çünkü hiçbir vatandaşımızı terör örgütünün eline bırakamayız. Bu böyle bilinmeli. Bir siyasi partinin kürt vatandaşlarımızın üzerinden siyaset yapması, bunu mümkün etmemiz mümkün değildir.

"AK PARTİ'NİN GİZLİ HEDEFİ YOK": Bizim milletimizden ayrımız fayrımız yok. bizim gizli gündemimiz, şahsi hesabımız yok. bizim milletimizden sakladığımız bişey yok. Biz sırça köşklerde aşılmaz duvarların arkasında yaşamıyoruz. Biliyorlar ki milletin derdini kendi dertleri bilen bir hükümet var. Biliyorlar ki AK Parti milletin dediğinden dışar çıkmaz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ