28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan resti çekti
08 Ekim 2008 Çarşamba 09:33

Erdoğan resti çekti

Erdoğan, Orgeneral Iğsız ın TSK ya ödenek ayrılmıyor eleştirilerine partisinin gurup toplantısında yanıt verdi.

Sınır karakollarının ekonomik imkânsızlıklar yüzünden taşınamadığına ilişkin tartışmalar hakkındaki sessizliğini bozan Erdoğan, "Biz hep şunu söylemişizdir, güvenlik güçlerimizin hepsine, polisimize, askerimize Bizden isteğiniz nedir? Ne varsa söyleyin, biz gereğini yaparız. Bugüne kadar da ne istenirse, bunu yerine getirdik ve bundan sonra da yerine getiririz. Bu konuda bizden Hükümet olarak, istenen bir şey yerine gelmiştir" dedi.

Bölücü terörle mücadele konusunda uluslararası destek konusunda artık sadece açıklamalarla yetinmeyeceklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Bu açıklamaların uygulamaya geçmesini istiyoruz. Eğer geçmezlerse, o zaman bazı yaptırımlara girme durumunda kalabiliriz" restini çekti.

"Türkiye'nin vakarını acz olarak değerlendirenler bugün değilse de yarın bunu anlayacaklardır" diyen Erdoğan "Ne tedbir gerekiyorsa alıyoruz, alacağız. Hep suçlu arama gayretinde olanlar var. Biz suçlu arama, değil çözüm arama çabasındayız. Güvenlik güçlerimiz ellerinden geleni yapmıştır. Eksikler vardır olabilir. Bizden isteneni bugüne kadar yerine getirdik, ne gerekiyorsa yine gereğini yaparız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ