12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, İstiklal Mücadelemizin önderi,
10 Kasım 2008 Pazartesi 00:22

Erdoğan, "İstiklal Mücadelemizin önderi,

Başbakan Erdoğan, "İstiklal Mücadelemizin Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Ölüm Yıldönümünde Anarken, Hep Birlikte O'nun Fikir ve Eserleri Üzerinde Yeniden Düşünmeliyiz" Dedi.

"ONUN FİKİR VE ESERLERİNİ YENİDEN DÜŞÜNMELİYİZ"

Başbakan Erdoğan, "İstiklal Mücadelemizin Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü Ölüm Yıldönümünde Anarken, Hep Birlikte O'nun Fikir ve Eserleri Üzerinde Yeniden Düşünmeliyiz" Dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İstiklal Mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıldönümünde anarken, hep birlikte o'nun fikir ve eserleri üzerinde yeniden düşünmeliyiz" dedi.


Başbakan Erdoğan, Büyük Önder Atatürk'ün ölümünün 70. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında, Cumhuriyetin en büyük idealinin; inancı, etnik kökeni, yaşam biçimi ne olursa olsun milletin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmek olduğunu kaydetti.


Cumhuriyetin, bu birlik ve bütünlük üzerinde yükselerek geleceğe yürüdüğünü ifade eden Erdoğan şunları dedi:

"Büyük bir özgüvenle bir kez daha diyoruz ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'büyük eserim' dediği, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti altında, milletimiz birlik içinde özgür ve müreffeh olarak ilelebet yaşayacaktır.

O'nun gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru, milletimizin her bir ferdine en ileri hayat standartlarını sağlamak için büyük bir seferberlik içindeyiz.

Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın üyesi haline gelmiştir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasal ve toplumsal tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

Bana göre Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bugünü, O'nun mücadele heyecanını yaşayarak, fikirlerini çok daha iyi anlamaya çalışarak geçirmek en doğru anma biçimi olacaktır.

Bugün O'nun gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha yakın olduğumuza inanıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 70. yıldönümünde rahmetle şükranla anıyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ