21 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emin Çölaşanın zor anları
15 Kasım 2008 Cumartesi 16:00

Emin Çölaşan'ın zor anları

Emin Çölaşan'ın sıkıntılı anları.. Uzan davası ve kitaplarının D&R'da satılmasıyla ilgili sorularda epey terledi.

Hürriyet'ten kovulduktan sonra Aydın Doğan ile kanlı bıçaklı olan Emin Çölaşan'dan çelişkili açıklamalar. Kadir Çelik'in sunduğu Objektif programında soruları yanıtlayan Çölaşan, Uzan davası ve kendi kitaplarıyla ilgili yaptığı açıklamalar tatmin etmedi.

Çelik'in "Aydın Doğan niçin Uzan davasıyla ilgili yazı yazmıyorsun diye sordu mu?" sorusuna Çölaşan, "Birincisi patron kavgalarna hiçbir zaman alet olmadım" cevabını dedi.

Çölaşan'ı terleten o soru

Ancak bu gerekçe Çelik'e inandırıcı gelmedi. Ardından Çelik'in sorusu Çölaşan'ı zor durumda bıraktı. İşte Çölaşan'ı terleten soru: "Uzanlar ile ilgili davalar hemen her yerde çarşaf çarşaf yazılırken, sizin bunu görmeme nedeniniz sadece bu mudur?"

Çölaşan, ikinci gerekçe olarak eşi Tansel Çölaşan'ın başkanlık ettiği kurulun Uzan davalarına bakmasını gösterdi.

Bilmeden yazdığım şeyler olmuştur

Ancak Çölaşan'ın aynı dönemde Danıştay'da görülen başka davalarla ilgili yazması hatırlatılınca çelişkilerle dolu açıklama yaptı:

"Bilmeden yazdığım bazı şeyler olmuştur onu kabul ederim. Ama bende Danıştay'ın dava dairelerinin gündemi yok ki. Aydın Doğan kendi kendine mazeret üretiyor."

Çölaşan bu cevabın sonunda Çelik'in soru sormasını beklemeden konuyu Doğan gazetelerinin Uzan'ın partisinden aldığı reklamlara getirdi ve ilkelerin çiğnendiğini savundu.

Kitabın nerede satıldığını bilemem

Doğan'ın Uzan'dan reklam almasını örnek veren Çölaşan'a karşı Çelik de "Kovulduk ey halkım" ve "her kuşun eti yenmez" adlı iki kitabın Doğan'ın mağazalarında satılmasını hatırlattı.

Çölaşan'ın ilginç savunması şöyle:

"Bu benim dışında bir olay. Kitabın nerede satılıp satılmadığımı ben bilmem. Ben kitap satıcısı değilim ki. D&R'da satılması gayet doğal."

"D&R'da satılmasıydı eleştirir miydiniz?" sorusuna ise "onu bilemem hiç düşünmedim" dedi.

Çölaşan'ın Ciner'in gazetesinde yazması tehlikede

Çölaşan'ın yazı yazması sallantıda. Ciner Grubuyla anlaşan ancak daha sonra Turgay Ciner'le görüşmeyi basına anlatınca durumu tehlikeye girdi. Kadir Çelik, Altaylı'nın "Çölaşan'ın durumunu gözden geçireceğiz" yorumunu hatırlatığı Çölaşan, "gözden geçirme hakkı herkes için geçerlidir" cevabını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ