05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elinizi taşın altına koyun
02 Haziran 2009 Salı 21:20

Elinizi taşın altına koyun

Armutalan'da otel işletmecileri, sektör temsilcileri ve belediye yetkilileriyle bir araya gelip, sorunları, çözüm önerilerini masaya yatırdı.

Armutalan'da faaliyet gösteren restoran, bar, kafe işletmecilerinden sonra otel işletmecileri, sektör temsilcileri ve belediye yetkilileriyle bir araya gelip, sorunları, çözüm önerilerini masaya yatırdı. Belde turizmini olumsuz etkileyen bir çok sorunun bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Ünlü, “Herkes elini taşın altına koymalı” dedi.SIKINTI VAR
Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, GETOB temsilcisi Gökçin Gencay ile beldede otelcilik yapanların katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, “Turizm açısından çok fazla sıkıntı var. Her geçen gün de kötüye gidiyor. Bu durumun oluşmasında herkesin katkısı var. Olumsuzlukları gidermek için herkes elini taşın altına koyup üzerine düşen görevi yapmalı.”dedi.


OTEL Mİ RESTORAN MI ANLAŞILSIN
Başkan Ünlü, otel ve apart altlarındaki restoran ve barların içe dönük çalışması gerektiğini belirterek, “ Bu konuda, haksız kazanca ve rekabete engel olmak amacıyla, konaklama tesislerinin bünyesindeki restoran ile bar olarak hizmet veren ünitelerinin dışa dönük tabela, fiyat tarifesi, neon gibi yazıların konulmaması konusunda alınmış meclis kararımız var. Herkesin duyarlı olup kendi müşterisine hizmet etmesi gerekiyor” diye konuştu.

GÜRÜLTÜ YAPMAYIN
Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksek sesle müzik yayınından herkes rahatsız. Sanki yüksek sesle müzik yapılırsa daha çok turist gelecek. Biz de Belediye olarak ses sınırı olarak 70 desibellik bir encümen kararı aldık. Kimsenin rahatsız olmaması içinde bunun kontrollerini arttırdık. Ayrıca çevre temizliği ve halk sağlığı için çöplerimizi araçlar gelmeden hemen önce çıkartıp çöp kamyonlarına vermeliyiz.

FİYATLAR GÜVEN VERMELİ
'Fiyat karmaşası'na da değinen Başkan, işyerlerine fiyat belirten mönüler dışında indirimlerin yada promosyonların yazılı olduğu tabelaların konmaması gerektiğini kaydederek, “Her işletmenin normal bir kar marjıyla çalışıp gelen konuklara güven vermesi gerekli. Çünkü fiyat kargaşası müşteri güvenini azaltıyor. Ayrıca fiyatları düşürdükçe kaliteyi de düşürüyoruz” şeklinde görüş bildirdi.

OTELCİLER ÖRGÜTLENMELİ
Konaklama sektörünün temsilcileri ise en çok tur operatörlerinin, satış yapamadıkları gerekçesiyle otellere verdikleri ücretleri sürekli fiyat indirmelerinden yakındı. Sattıkları odaların rezervasyonlarını göndermediklerini belirterek, indirim aldıktan sonrada aradaki farkı kendilerinin aldıklarını dile getirdi. Bu olumsuzluğun önüne geçebilmek için de mutlaka otel ve apart işletmecilerinin örgütlenmesinin gerekli olduğu vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ