05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Egzoz gazlarına dikkat için
08 Nisan 2009 Çarşamba 19:36

Egzoz gazlarına dikkat için

Muğlalı Bisikletçiler Serkan Taşdelen ve Feyyaz Alaçam, Arabalardan Çıkan Egzoz Gazlarından Kirlenen Havaya Dikkat Çekmek Amacıyla 2 Bin 500 Kilometrelik Tura Başladı. Muğla Bisiklet Topluluğu, Aslı Bisiklet ve Muğla Belediyesi'nin Desteklediği Bisikletçi

Muğlalı Bisikletçiler Serkan Taşdelen ve Feyyaz Alaçam, Arabalardan Çıkan Egzoz Gazlarından Kirlenen Havaya Dikkat Çekmek Amacıyla 2 Bin 500 Kilometrelik Tura Başladı. Muğla Bisiklet Topluluğu, Aslı Bisiklet ve Muğla Belediyesi'nin Desteklediği Bisikletçiler, 24 Gün Sürecek Turlarını Van'da Noktalayacak.Muğlalı bisikletçiler Serkan Taşdelen ve Feyyaz Alaçam, arabalardan çıkan egzoz gazlarından kirlenen havaya dikkat çekmek amacıyla 2 bin 500 kilometrelik tura başladı. Muğla Bisiklet Topluluğu, Aslı Bisiklet ve Muğla Belediyesi'nin desteklediği bisikletçiler, 24 gün sürecek turlarını Van'da noktalayacak. Batıdan doğuya gidecek olan Taşdelen ve Alaçam, 15 il ve 43 ilçe merkezinden geçecek, toplam 58 yerleşim merkezini ziyaret edecek.
Tur boyunca vatandaşlara bisiklet sevgisini aşılamak istediklerini belirten Serkan Taşdelen, "İnsanlara neden bisiklet kullanmamız gerektiğini, dağıtacağımız broşürlerde anlatacağız. Muğla'dan başladığımız yolculukta İzmir, Afyon, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis üzerinden Van'a ulaşmayı planlıyoruz. Gerek çadırda gerekse misafirhanelerde konaklayacağız." dedi. Muğla Bisiklet Topluluğu Sözcüsü Dilek Bulut da Taşdelen'in daha önce 7 bin 500 kilometrelik "Pedalla Türkiye", Feyyaz Alaçam'ınsa 3 bin 800 kilometrelik "Türkiye Kıyıları" adlı projelerde pedal çevirdiğini belirterek, tur boyunca ekibin nerede ve kaçıncı kilometrede olduğunun, "www.pedalla.com " sitesinden takip edilebileceğini söyledi.

Bisikletçileri uğurlayan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ise bisiklet sporunun son yıllarda ülke genelinde iyice yaygınlaştığını belirterek, genç bisikletçilerin yaptığı bu turun çok anlamlı ve önemli olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Taşdelen ve Alaçam Başkan Gürün, Bisiklet İl Temsilcisi Can Demirel, Topluluk Sözcüsü Bulut ve Belediye Temizlik İşleri Müdürü Reşat Uygun tarafından uğurlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ