10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EGELİ TURİZMCİLER MARMARİS’TE
27 Haziran 2020 Cumartesi 10:58

EGELİ TURİZMCİLER MARMARİS’TE

Coronavirüs Salgını nedeniyle uluslararası turizm belirsizliğini korurken; alternatif çözüm için İç turizmi canlandırma çalışmaları devam ediyor

                    Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre; Türkiye Seyahat Acentaları Birliği  (TÜRSAB)  ve Muğla Tanıtım Platformu işbirliği ile düzenlenen etkinlikle İzmir, Denizli, Aydın ve Uşak’tan gelen acenta yetkilileri Muğla’da ağırlandı. Acenta temsilcileri için Marmaris'te de bir tanıtım gezisi düzenlendi. 

 

Kafileyi karşılayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçeyle ilgili bilgiler verdi. Muğla Turist Rehberleri Odası Başkan Yardımcısı Mehmet İlhan ve TÜRSAB Kuşadası Yöre Temsil Kurulu Başkanı Eda Türkcan’ın da katıldığı gezide Tarihi Kale bölgesi ve Marmaris Kalesi ziyaret edildi.

 

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYARSA İÇ PAZAR HAREKETLENİR
                Acenta temsilcilerine konuşan Marmaris Belediye Başkanı Oktay,  “Pandemiyle birlikte turizm ciddi bir biçimde etkilendi. Biz de iç pazara yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. Misafirlerimizi Marmaris’in güzelliklerini yaşamak için bekliyoruz.” dedi.


                TÜRSAB Marmaris Yöre Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin de yaptığı açıklamada, turizmi kurtarmak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine dikkat çekerek, “Biz turizmciler olarak her duruma hazırlıklıydık ama bu beklemediğimiz bir durum oldu. Bu sene düşündük dedik ki bizim bir de iç pazarımız var ve yakın illerimiz ile görüşmelere başlayarak hemen organize olduk ve bu tur programını düzenledik. Amacımız bölgeyi gösterip iç pazarı hareketlendirmek.” dedi.

AjansCANKA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ