14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EGELİ MÜZİK DOKTORUNUN PİYASA İSYANI!
30 Aralık 2017 Cumartesi 16:18

EGELİ MÜZİK DOKTORUNUN PİYASA İSYANI!

Bugüne kadar İzmir, Aydın, Muğla, Marmaris, Bodrum, Dalaman, Fethiye ağırlıklı olarak, müzik sektöründe 40 yıldır hizmet veren Müzikolog Dr. Aydın Öğüt, İzmir’de yeni kurduğu FARKLIBAND adlı Orkestrasıyla müzik piyasasında yeni atılımlar yapmaya hazırlanı

Bugüne kadar İzmir, Aydın, Muğla, Marmaris, Bodrum, Dalaman, Fethiye ağırlıklı olarak, müzik sektöründe 40 yıldır hizmet veren Müzikolog Dr. Aydın Öğüt, İzmir’de yeni kurduğu FARKLIBAND adlı Orkestrasıyla müzik piyasasında yeni atılımlar yapmaya hazırlanıyor.
 İzmir’de yaşayan aslen Afyonkarahisarlı olan Müzikolog Dr. Aydın Öğüt,  günümüzde müziğin gerçek ustalarının haksız bir şekilde işsiz bırakıldığından şikayet ederek; ”Günümüzde işi iyi bilen müzik ustaları işsizlik tehlikesiyle karşı karşıya. Müzikli eğlence piyasası, İki enstrümanı yan yana getirip adını filanca band koyup, işletmelerin karşısına çıkarak hem kaliteyi hem de piyasayı düşürenlerin işgali altında!
 Ülkemizde sayısız orkestra var. Turizm sektöründe ülkemizin ve Kültürümüzün temsilinde çok önemli bir unsur olan müzikli eğlence sektöründe, bizim gibi bu işi en iyi bilen orkestralar kurabilen öğretici ustalar piyasa dengesizliğinden işsizlik yaşarken, kimileri de dostlar alışverişte görsün misali, İki enstrümanı yan yana getirip adını filanca band koyup, işletmelerin karşısına çıkarak hem kaliteyi hem de piyasayı düşürüyor!..  Ben Müzikolog Dr Aydın Öğüt olarak her türlü kültür ve tarzı içinde barındıran, kaliteden ödün vermeden, kostümüyle, zarafetiyle, işin erbaplarıyla, günlerce süren hazırlık ve provalarla kendi markamı oluşturduğum ve farklı olacağını düşündüğüm FARKLIBAND, Aydın Öğüt Çigan Orkestrası, ShowBand isimli Orkestralarımla, bu yıl Türkiye Sahnelerine farklı renkler ve tarzlar sunmak niyetiyle oldukça iddialı olarak yeniden yola koyuldum.
 Valslerle Viyana’dan, Çigan Ezgileri Macaristan ve Romanya’dan, Türkülerle Memleketimin her köşesinden, Rahmetli Amcam Nurettin Güler’in Türküsü Cevizin yaprağıyla köyümü de hatırlayıp, hatırlatarak, Marşlarla coşarak, Zeki Müren, Tanju Okan Şarkılarıyla anılarda gezinip, geçmişimizi yad ederek Sanatseverlere keyifli, unutulmaz ve hafızalardan silinmeyecek güzellikler yaşatmak niyetindeyim.
 Türkiye Sahnelerine İzmir Urla’da ki Okulumuz Uluslararası Müzik Akademisi (UMAK) stüdyo ve salonlarında hazırlandık. Okulumuz Viyana Prayner Konservatuvarının Türkiye Merkez Okulu olup, ben de Türkiye Genel Koordinatörü olarak görevimi sürdürmekteyim. Urla’da ki Okulumuzda okuyan Öğrencilerimiz Dünyanın en saygın Müzik Okullarından olan Viyana Prayner Konservatuvarının Diplomasını alma hakkına sahipler. Herşeye rağmen şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Eğitimde de, Konser ve Organizasyonlarımızla da, Türkiye’nin her köşesine ulaşmak konusunda iddialıyız.” dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ