19 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EBEVEYNLERE ÇOCUK İSTİSMARI BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ
04 Kasım 2019 Pazartesi 13:42

EBEVEYNLERE ÇOCUK İSTİSMARI BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

Son yıllarda artış yaşanan çocuk istismarı konusu bir seminer ile tartışmaya açıldı. Seminerde konunun uzmanları tarafından çocuk istismarına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

Konunun bütün taraflarının katıldığı seminerde Muğla Emniyeti, ellerindeki istatistiki verileri paylaşıldı. Çocuk istismarı konusunda izlenen emniyet süreci konusunda bilgi verildi.

Rehber ve Psikolojik Danışman Tuğba Korkmaz, mahremiyet eğitimi ve kişisel sınırlara saygı konusundaki çalışmalarını izleyicilere aktardı.
Psikolog Merve Tombul, ergenlik dönemini anlatacak ve cinsel istismara uğrayan çocukların başlarına gelenleri neden anlatmadıklarını ya da anlatamadıklarını bilimsel çerçevesi ile sundu.
Avukat Berna Vildan Şener cinsel istismarın Türk hukuk sistemi içerisindeki yeri, suçlarla mücadele ve sonrasını anlattı.
Sosyolog Zuhal Güven, kültür, örf ve adetlerin cinsel iletişim ve gelişim üzerindeki etkilerini örneklerle sundu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çocuk Hakları Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sergender Sezer ise Muğla genelinde çocuk istismarına yönelik istatistikleri paylaşacak ve bugünkü durumu anlattı. Ebru Tural moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Çocuk İstismarı Semineri” 2 Kasım Cumartesi, Armutalan Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te
ücretsiz düzenlendi.

Görüntülü Haber: https://www.youtube.com/watch?v=quW4ZChsjVo&feature=youtu.be

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ