21 Mayıs 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DURSUN KAPLAN NEREYE KOŞUYOR?
01 Aralık 2018 Cumartesi 09:34

DURSUN KAPLAN NEREYE KOŞUYOR?

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan'ın sosyal medya paylaşımları olay olmaya devam ediyor!
      BİRİLERİ DUR DEMELİ!
Yaptığı paylaşımlarla Marmarislilerin ve CHP tabanının büyük tepkisini çeken Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, son paylaşımıyla bütün okları üzerine çekti. Kaplan sosylal medya üzerinden, '2014 de Aday olamayınca istifa etmişti, CHP IL Disiplin Kurul üyesi, Halil Karapınar Ve Chp Mv. Mürsel Alban'ın Marmaris Aday Adayı. İşte Kanıtı' diyerek Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal'ın 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilmiş resmini ve CHP Üyelik Formunu paylaşarak tüm Muğla'nın tepkisini üzerine çekti.
      ÜNLÜ, IRMAK, BAYSAL...
Belediyecilik sorumluluğundan uzak davranışlar sergileyen Kaplan daha öncede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun davetiyle oğlunun düğününe katılan Acar Ünlü'ye atfen 'Davet edilmeyen yere ya davulcu ya zurnacı gider' yazarak Acar Ünlü'yü davulcu şeklinde fotoşoplatıp paylaşım yapmıştı.
Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak için yaptığı paylaşımda ise, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e hitaben, 'MHP'linin kızı CHP'li büyükşehir belediyesinde nasıl çalışır' şeklinde idi.
Son olarak CHP Marmaris Belediye Başkan aday adayı ve Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal için yaptığı paylaşımda da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile sıkışan Baysal'ı AK Parti gibi gösterip, Baysal'ın CHP üyelik formunu da paylaşarak Marmaris Belediyesi'ni kimlerin yönettiğini gözler önüne serdi.
      MAKAM ARACI, KOLTUK, MAAŞ!
2019 Yerel İdareler Seçimleri yaklaştıkça paylaşımları da çirkinleşen Dursun Kaplan'ın bu davranışlarının altında kimi çevrelerce dile getirilen ancak yüksek sesle söylenmeye kimsenin cesaret edemediği en önemli neden, Kaplan'ın koltuğu, makam aracını ve maaşı kaybetme korkusu olduğu biliniyor.
      TASVİP ETMİYORUZ
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu yaptığı açıklamada, Dursun Kaplan'ın açıklama ve paylaşımlarını asla tasvip etmediklerini belirterek, 'Bir CHP üyesinin diğer bir üye hakkında söylediği sözler, yaptığı paylaşımları doğru bulmayız. Hiç kimse sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile el sıkıştı diye AK Partili olmakla itham edilemez. Sayın Cumhurbaşkanı Muğla'ya gelse ve ben kendisine hoş geldiniz diyip elini sıksam AK Partili mi olurum? Bunlar akla izana sığacak hareketler değildir. Sayın Mehmet Baysal partimizin üyesi, Marmaris Belediye Başkan aday adayımız ve başarılı bir işadamıdır. 
      DİSİPLİN SUÇU İŞLENDİ
CHP İl Başkanı Zeybekoğlu, Dursun Kaplan CHP Marmaris Belediye Başkan Aday Adyı Baysal'ın üyelik formunu paylaşması için ise şunları söyledi; 'CHP ülkemizin en köklü partisidir. Diğer partiler gibi parti içinde çekişmeye asla mahal yoktur. Partimize ait resmi bir formun sosyal medya hesaplarında paylaşılması zaten disiplin suçudur ve bunu bilerek, isteyerek paylaşan kişide bu suçu işlemiş demektir. Bununla ilgili olarak il başkanlığımızca soruşturma başlatılmış, soruşturma sonucuna göre gerekli işlemler derhal başlatılacaktır.
      BEKLENEN İSTİFA YERİNE 
İDARİ İSTİFA
Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, tüm bu eleştirilere kulak tıkarken, dün saat 15.00 sularında yine sosyal medya hesabından 'Belediye Meclis Üyeliğine aday olacağımdam Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden YSK gereği istifa ediyorum' şeklindeki dilekçeyi yayınladı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ