22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya rekortmeni, 4 rekor daha kırmaya hazırlanıyor
01 Eylül 2013 Pazar 15:38

Dünya rekortmeni, 4 rekor daha kırmaya hazırlanıyor

2011 yılında sualtında yaşama rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Cem Karabay, bu rekoru geliştirmek için Fethiye'de belirlediği dalış noktasında incelemelerde bulundu- Karabay, 3 hafta içerisinde 4 dünya rekoru kırma denemesi yapac

En uzun süre sualtında yaşama rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Cem Karabay, bu rekoru geliştirmek için belirlediği dalış noktasında incelemelerde bulundu

Deniz dibinde en uzun süre yaşama rekor denemesini yapacağı yeri belirlemek için Fethiye'ye gelen Beylikdüzü Sualtı Sporları - Dünya Rekortmenleri Kulubü (BSS-DRK) Başkanı Cem Karabay, Fethiye Körfezi'nde dalış yaptı. Karabay, dalış yaptığı arkadaşlarıyla birlikte su altında Türk bayrağı açtı.

Karabay, gazetecilere yaptığı açıklamada 2011 yılında tüm dalış ekipmanlarıyla su altında 192 saat 19 dakika 19 saniye kalarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ilk ve tek Türk sualtı sporcusu olduğunu hatırlattı. Karabay, amacının insanlara su altında yaşanabileceğini göstererek insanların sudan korkmasını engellemek ve onlara deniz sevgisini aşılamak olduğunu ifade etti.

Karabay, karada yapılabilen her türlü aktiviteyi suyun altında da yapabildiğini vurguladı.

- 3 haftada 4 dünya rekoru hedefliyor

Kendisine 3 haftada 4 dünya rekoru kırma hedefi koyduğunu anlatan Karabay, "İlk rekorumu Köyceğiz Gölü'nde deneyeceğim. Amerikalılara ait gölde su altında en fazla kalma rekoru olan 120 saatlik rekoru 6 güne taşımayı hedefliyorum. İkinci rekoru ise Beylikdüzü'nde ya da Fethiye'de denizin altına inip İngilizlere ait denizin içinde yaşama rekoru olan 24 saati 48 saate çıkartarak kırmayı hedefliyorum. Son hedefim ise Norveç'te soğuk suda yaşama rekorunu kırmak. Soğuk suda yaşama rekorunu 12 saatten 24'e çıkarmayı amaçlıyorum. 3 haftada bu rekorların hepsini kırarsam en kısa sürede 3 dünya rekorunu kıran ilk kişi olacağım ve bir rekoru daha elimde bulunduracağım" dedi.

Karabay, rekor denemelerini gerçekleştirmek için sponsorlarla görüşmelerinin devam ettiğini, görüşmeler sonunda rekor denemelerinin tarihlerini belirleyeceklerini söyledi. Karabay, Fethiye'nin suyunu çok sevdiğini ve rekor denemesini Akvaryum Koyu'nda yapabileceğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Tuncer Çetinkaya

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ