13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DÜNYA KÜLTÜRLERİ 4. KEZ MARMARİS’TE BULUŞUYOR
28 Nisan 2009 Salı 09:33

DÜNYA KÜLTÜRLERİ 4. KEZ MARMARİS’TE BULUŞUYOR

3 yıldan bu yana Marmaris kültür hayatına önemli bir katkı sağlayan Denizcilik ve Bahar Festivali 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında 4. kez düzenlenecek. Bu yıl özellikle yurt dışından gelen gösteri ve müzik gruplarının ağırlıklı olacağı festival kapsamınd

Sokaklar özel gösterilere sahne olacak
Festival bu yılda sayıları 10'a yaklaşan yabancı gösteri grubu Marmarislilerle buluşturacak. Dünya dans ve müziklerinin en güzel örnekleri Marmaris sokaklarına renk katacak. Almanya, Gürcistan, K.K.T.C, Macaristan, Rusya, İtalya resmi davet gönderilen ülkeler arasında. 2 Almanya, 3 Rusya ve diğer ülkelerden birer gösteri grubu olmak üzere toplam 9 yabancı grup ve yüzlerce yabancı misafir Festival kapsamında Marmaris'te olacak.

Sergiler, yarışmalar
Festival çerçevesinde düzenlenmesi planlanan etkinlikler arasında Marmaris fotoğraflarından oluşan bir sergi, eski Türk gemileri açık hava sergisi ve Argonotlar kolaj sergisi yer alıyor. Katılımın her sene arttığı köpek güzellik ve kumdan kale yarışması da bu senenin yarışmaları arasında. Organizasyonun vazgeçilmezlerinden olan açılış yürüyüşü ve festival pikniği Marmarislilerin yoğun katılımının beklendiği diğer etkinlikler.

İletişim
Marmarislilerin yıllardır özlemini duyduğu, 2006 yılında ilki gerçekleştirilen şenlikle beraber turizmin hareketlendirilmesi, Marmaris adının bir kez daha yerli ve yabancı basında geniş yer bulması hedefleniyor. Denizcilik ve Bahar Festivali Marmaris'e her bahar yeni bir soluk getiren renkli bir dünya ve bu dünyada yer almak isteyen herkesi kucaklayan bir festival. Marmaris Uluslararası Denizcilik ve Bahar Festivali hakkında detaylı bilgi almak için www.marmarisfestival.com sitesine girebilir veya 412 49 39 / 412 28 76 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ