13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya katliamı izliyor
05 Ocak 2009 Pazartesi 23:13

Dünya katliamı izliyor

İsrail'in Saldırıları Nedeniyle Isınma İmkanının Bulunmadığı Gazze Şeridi'nde Başta Yeni Doğan Bebekler Olmak Üzere Çocukların Hipotermi Tehlikesiyle Karşı Karşıya Olduğu Bildirildi.

GAZZE'DE ÇOCUKLAR HİPOTERMİ TEHLİKESİNDE


İsrail'in Saldırıları Nedeniyle Isınma İmkanının Bulunmadığı Gazze Şeridi'nde Başta Yeni Doğan Bebekler Olmak Üzere Çocukların Hipotermi Tehlikesiyle Karşı Karşıya Olduğu Bildirildi.İsrail'in saldırıları nedeniyle ısınma imkanının bulunmadığı Gazze Şeridi'nde başta yeni doğan bebekler olmak üzere çocukların hipotermi tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi.
İngiliz yardım kuruluşu "Save the Children" (Çocukları Kurtarın), hava sıcaklığının gece sıfır dereceye yaklaştığı Gazze Şeridi'ndeki evlerin ve hastanelerin çoğunda elektrik ve ısınma imkanının bulunmadığını belirtti.


Kuruluş açıklamasında, Tel Aviv Ünversitesi'nden Çocuk Doktoru Şaul Dollberg'in "Başta, hayatta kalabilmek için daha yüksek ısıya ihtiyaç duyan yeni doğan bebekler olmak üzere Gazze'deki çocukların hipotermi (donma ya da donmaya yakın ısılarda vücut ısısının düşmesi) tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğuna" ilişkin uyarılarına yer verdi.

Bombardımanlar nedeniyle zehirlenmemek için halkın pencerelerini açık bıraktığına dikkati de çeken kuruluşun sözcüsü Dominic Nutt, "Çocukların soğuktan ve açlıktan ölmemesi için daha fazla gıda ve battaniye yardımı yapılması gerektiğini" belirtti.

Kuruluş, Gazze'deki yardıma muhtaçlara el uzatılabilmesi ve yardımların güvenli şekilde dağıtılabilmesi amacıyla İngiltere Başbakanı Gordon Brown ve tüm AB liderlerinden ateşkes için baskı yapmalarını istedi.

"Save the Children", Gazze'de 6 bine yakın aileye yardım ettiklerini de bildirdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ