15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DTPye Asker Tutumu Sürecek
29 Eylül 2008 Pazartesi 04:32

DTP'ye Asker Tutumu Sürecek

DTP'nin TBMM'ye girdiği 22 Temmuz seçimlerinden bu yana, Meclis'te düzenlenen tören ve resepsiyonlara katılmayan asker, tutumunu sürdürecek.

DTP'NİN TBMM'ye girdiği 22 Temmuz seçimlerinden bu yana, Meclis'te düzenlenen tören ve resepsiyonlara katılmayan askerler, yeni yasama yılının açılışı olan 1 Ekim'de de, TBMM'de düzenlenecek oturuma ve aynı gün akşamı verilecek resepsiyona gitmeyecekler.

TBMM, 1 Ekim'de yeni yasama yılının açılışı nedeniyle özel genel kurul oturumuyla toplanacak. TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan'ın ev sahipliğinde aynı gün akşamı bir de açılış resepsiyonu verilecek. En son TBMM'nin 1 Ekim 2006'daki açılış törenine katılan askerler, Meclis'e 18 aydır ayak basmıyorlar. Askerler, 1 Ekim'de de bu tutumlarını sürdürecekler.

ADIM ATMADILAR

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 27 Nisan 2007'de yapılan ilk tur oylamasından 4 gün önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin kuruluşunun 87. yıldönümü nedeniyle Meclis Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen tören ve özel oturumu, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yanı sıra Genelkurmay Başkanı ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu dışında Kuvvet Komutanları da izlemişti.

Dönemin Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın ev sahipliğinde akşam verilen resepsiyona da Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları katılıp, kısa süre kalmışlardı. Komutanlar, 1 Ekim 2007'deki Meclis'in açılış törenine de katılmamışlardı.

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Kuvvet Komutanları, 23 Nisan 2008'de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen törenlerden yalnızca 1. Meclis'tekine katıldılar. Komutanlar, bir önceki senenin aksine özel gündemle toplanan Meclis Genel Kurulu'nu izlemediler ve Köksal Toptan'ın TBMM'de verdiği resepsiyona gitmediler.

akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ