11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DTPliler operasyonu engelledi!
01 Eylül 2008 Pazartesi 09:16

DTP'liler operasyonu engelledi!

Hakkari Valiliği, aralarında DTP milletvekillerinin de olduğu grubun, yapılan operasyonları tehlikeye attığını bildirdi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, bugün, aralarında DTP milletvekillerinin de olduğu kalabalık grubun, halen bölgede icra edilmekte olan operasyonların güvenliğini tehlikeye atan eylemlerde bulunduğu bildirildi.

Yazılı açıklamada, 28 Ağustos'da Şemdinli ilçesi Ortaklar Jandarma Karakol Komutanlığı emrinde görevli köy korucuları ile takviyeli yol kontrol mayın arama unsuru ve yoldan geçen bir sivil kamyona, Şemdinli-Tütünlü köyü yol ayırımı Damalan sırtları bölgesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırı düzenlendiği hatırlatıldı.

Açılan ilk ateşte, gönülü köy korucusu olarak görev yapan Nezir İlçi'nin şehit olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Aynı gün bölgedeki teröristleri yakalamak maksadıyla güvenlik kuvvetlerince başlatılan operasyonlar, halen devam etmektedir. 31 Ağustos tarihinde, içinde DTP milletvekillerinin de olduğu kalabalık tarafından, halen bölgede icra edilmekte olan operasyonların güvenliğini tehlikeye atan eylemlerde bulunulmuştur. Askeri birliklerce düzenlenen operasyonlar devam ettiğinde bu tür faaliyetler, harekatın ve dolayısıyla askerlerin, korucuların, halkın ve bizzat kendilerinin güvenliğini tehlikeye düşürmektedir. Bölgede asayiş ve güvenliğin temini maksadıyla silahlı kuvvetlere yardımcı olunması konusunda hassas davranılması hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

DERECİK'TE PARTİ BİNASI AÇILIŞI

Alınan bilgiye göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden aralarında DTP Van Milletvekili Özdal Üçer ile DTP Hakkari Milletvekili Hamit Geylani'nin de bulunduğu bir grup, ilçenin Derecik beldesindeki DTP binasının açılış törenine katılmak üzere araçlarla hareket etti.

Güvenlik gerekçesiyle araçlarının geçişine izin verilmeyen grubun, yolda mayın taraması yapan jandarma ekiplerinin arkasından, yaya olarak 70 kilometre uzaklıktaki beldeye gitmeye çalıştıkları belirtildi.

Yolda mayın taraması yapan ekibin kontrolünde Ortaklar Jandarma Karakolu'na dek gelen grubun, gece saatlerinde beldeye ulaşacağı bildirildi. Bugun

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ