09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DTPli Türke şok fezleke
28 Ekim 2008 Salı 14:43

DTP'li Türk'e şok fezleke

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, bu kez de terör örgütünün propagandasını yapmakla suçlanıyor. İşte fezlekenin detayları;

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün ''Terör örgütünün propagandasını yaptığı'' gerekçesiyle dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlıyor.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 21 Ekimde Büyükşehir Belediyesi Konukevi önünde aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının da bulunduğu bir grupla yaptığı basın açıklamasındaki sözleri nedeniyle DTP Genel Başkanı Ahmet Türk hakkında başlattığı incelemeyi tamamladı.

DTP'li Türk'ün konuşmasında suç unsuru tespit eden savcılık, Türk'ün Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) ''Terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçunu kapsayan 7/2. maddesi uyarınca, dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlamaya başladı.

Başsavcılığın hazırlanacak olan fezlekeyi, Adalet Bakanlığı aracılığıyla TBMM Başkanlığı'na sunacağı bildirildi.

YORUMLAR
İnandığımız Tüm değerler Tepetaklak :(
ABİS
Bu vatandaşın meclisde olması baştan sona hata olmasına karşın, samimiyetine inancına inandığımız parti liderlerinin bu gereksiz insanların varlıklarını kabul edip tokalaşma cüretini göstermesini hazmedemiyorum. Aleni olarak inandığımız tüm değerlerimize saygısızlık eden bu şahısların sözde benim VEKİLİM olmasını reddediyorum. Artık yeter bu saçmalık son bulsun. Herkes bilinçlensin, artık yanlışlıklara dur deme zamanı gelmedi mi sizce de????
18 Kasım 2008 Salı 09:18
81.214.175.92
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ