15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DTP yarın ne konuşacak?
06 Ekim 2008 Pazartesi 20:45

DTP yarın ne konuşacak?

Dağlıca baskınından sonra diyecek bir şey bulamadığı için grup toplantısını iptal eden DTP, bu kez konuşma kararı aldı...

DTP'liler, grup toplantısı yapıp yapmama kararı için TBMM'de biraraya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Öğleden sonra DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün Meclis'teki odasında bir araya gelen DTP yöneticileri ve milletvekilleri, yarın yapmayı planladıkları grup toplantısı öncesinde, bir değerlendirme toplantısı yaptı.

GRUP TOPLANTISI YAPACAK

Dağlıca baskını sonrasında, ne tür bir açıklama yapacağına karar veremedikleri için grup toplantısını iptal eden DTP'liler, şimdi de Aktütün baskısını sonrasına denk gelen TBMM yeni dönem ilk grup toplantısını iptal edip etmemeye karar vermek için, grup toplantısı öncesinde n Meclis'te bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar. Ve sonuçta grup toplantısını iptal etmeme kararı aldılar.

TEZKEREYE KARŞI ÇIKACAKLAR

Çarşamba günü TBMM gündemine gelecek sınır ötesi operasyon yetkisini uzatan tezkere ve Aktütün baskını sonrasında gözlerin çevrildiği DTP'liler, grup toplantısında daha önce genel başkan Ahmet Türk'ün dile getirdiği üzüntülerini yeniden ve daha kapsamlı bir şekilde dile getirecekler. DTP'liler, tezkere konusunda daha önce açıkladıkları görüşlerini de aynen yineleyecekler. Tezkere'nin süresinin uzatılmasına karşı çıkan DTP, bu kararının gerekçelerini de yine grup toplantısında ayrıntılı şeklid eaçıklayacak.

Aktütün baskını nedeniyle partilerine dönük tepkileri savuşturmak için 'fazla göz önünde olmamayı' tercih eden DTP'liler, mümkün olduğunca gerginlik ve polimik çkartacak açıklamalardan kaçınmaya çalışacak.

BU OYUNA KARŞI HERKES AKILCI DAVRANMALI

Meclis'teki karar toplantısı sonrasında İNTERNETHABER'in sorularını yanıtlayan DTP'li Sırrı Sakık, 'toplumun dokularıyla oynayan bir sinsi oyuna karşı herkesin sağduyulu ve akılcı davranması gerektiğini' söyledi. Sakık grup toplantısında parti görüşlerinin ayrıntılı şekilde dile getirileceğini belirtirken, Aktütün saldırısının tasvip edilecek hiç bir yönü bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ