05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DSPnin yurt teklifi reddedildi
09 Haziran 2009 Salı 10:11

DSP'nin yurt teklifi reddedildi

Demokratik Sol Partililerin (DSP) Armutalan Belediyesi'nin inşa ettirdiği sağlık ocağı binasının tamamlandıktan sonra öğrenci yurdu olarak kullanılması teklifi reddedildi.


Demokratik Sol Partililerin (DSP) Armutalan Belediyesi'nin inşa ettirdiği sağlık ocağı binasının tamamlandıktan sonra öğrenci yurdu olarak kullanılması teklifi reddedildi. Armutalan Belediye Meclisi'nin CHP ve AKP'li üyeleri, DSP Belde Başkanı Kasım Çağlı'nın imzasıyla kendilerine iletilen teklifi, oy birliğiyle kabul etmedi.

DSP BAŞVURDU
Mayıs ayı içerisinde Demokratik Sol Parti Armutalan Belediye Meclis Başkanlığına bir dilekçe ile başvurmuş ve Merkez Mahallesi 20 pafta 4224 parsel üzerine hayırsever vatandaşlarca yapılan sağlık ocağının öğrenci yurdu olmasını önermişti. Gazetemizin kamuoyunun tartışmasına açtığı konu, bölgesel basında da geniş yer bulmuştu.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLDÜ
Armutalan Belediye Meclisinin Haziran ayı oturumunda 'yurt mu olsun sağlık ocağı mı?' tartışması gündemin 4. maddesi olarak yer aldı. AKP ve CHP'li meclis üyeleri, binayı yurt haline getirmenin inşaatı yaptıran hayırsever vatandaşlarla saygısızlık olacağını savunarak öneriye karşı olduklarını dile getirdi.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
Belediye Başkanı Muhammet Ünlü de yurt yapmak isteyenlerin belde rahatlıkla başka bina bulabileceklerini belirterek karşı olduğunu söylediği teklifi oylamaya sundu.
Önerge CHP ve AKP'li Meclis üyelerinin oybirliğiyle reddetti. Konu hakkında açıklama yapan DSP'liler ise AKP ve CHP'lileri eleştirdi.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
DSP Armutalan Belde Başkanı Kasım Çağlı, “Sonuç olarak bu Belediye Meclisinin kendi tercihidir, böyle bir öncelikleri olmadığını, meclis oylarıyla beyan etmiştir. Karara saygılıyız ancak bundan böyle bu binanın başka amaçlar için kullanılmasına da karşı çıkacağız” diye konuştu. (Marmaris GÜNDEM)

YORUMLAR
BULUNAMAYAN DİLEKÇE
AKIN ÖZDEMİR
Bu yorumu yapmak istemezdim.Ama DSP nin Belediyeye verdiği dilekçe mecliste gündem sırası geldiğinde Bulunamıyorsa bunun iki açıklaması var.Ya belediye kendisine verilen bir dilekçeye bile sahip çıkamıyor.Ya da dilekçe içeriğini Meclis üyelerine okumayarak onların iradaelerine ipotek koyuyor. Demokratlık dedikleri bu olsa gerek.
10 Haziran 2009 Çarşamba 12:29
78.176.223.108
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ