02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DSPli Belediye Meclis Üyesi İsmail Yıldız CHPye dönüyor
04 Temmuz 2019 Perşembe 12:33

DSP'li Belediye Meclis Üyesi İsmail Yıldız CHP'ye dönüyor

31 Mart Yerel seçimlerinden önce Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) den topluca istifa edip Demokratik Sol Parti (DSP) ye geçenlerden Belediye Meclis Üyesi İsmail Yıldız 'yuva'ya dönüyor.

31 Mart seçimlerinde DSP'li Marmaris eski belediye başkanı Ali Acar'ın listesinden Meclis Üyesi seçilen turizmci İsmail Yıldız'ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ye geçeceği öğrenildi. Seçimlerin üzerinden henüz 3 ay geçmesine rağmen DSP'li Belediye Meclis Üyesi İsmail Yıldız'ın seçim öncesi istifa ettiği ve CHP'ye döndüğü öğrenildi.

'U dönüşü'nün sebebi vatandaşlar tarafından merak edilirken, Yıldız'ın bir süredir CHP'ye geçmek için kulis çalışmaları yürüttüğü ve rozetinin de partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takılacağı duyumu alındı. İsmini vermek istemeyen CHP Marmaris İlçe Örgütü'nün bazı eski yöneticilerileri, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak'a açıklamalarda bulunarak, "CHP diğer partiler gibi güç eksenli, tek adam eksenli bir parti değildir. Partimiz avcılar ve atıcılar derneği değildir ki, işine gelince üye ol, işin bitince istifa et" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ