03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dsp lideri sezer: toplu görüşme değil toplu sözleşme sendikacılığı dönemini başlatmak gerekir
27 Ağustos 2008 Çarşamba 16:03

Dsp lideri sezer: "toplu görüşme değil toplu sözleşme sendikacılığı dönemini başlatmak gerekir"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin toplu görüşme süreci başlamadan memurlara ek zam vererek sendikaları devre dışı bıraktığını söyleyerek,

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin toplu görüşme süreci başlamadan memurlara ek zam vererek sendikaları devre dışı bıraktığını söyleyerek, "Artık toplu görüşme değil toplu sözleşme sendikacılığı dönemini başlatmak gerekir. Bu, Başbakan'ın demokrasiye ne kadar inandığını gösteriyor" dedi.DSP LİDERİ SEZER: "TOPLU GÖRÜŞME DEĞİL TOPLU SÖZLEŞME SENDİKACILIĞI DÖNEMİNİ BAŞLATMAK GEREKİR"


DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin toplu görüşme süreci başlamadan memurlara ek zam vererek sendikaları devre dışı bıraktığını söyleyerek, "Artık toplu görüşme değil toplu sözleşme sendikacılığı dönemini başlatmak gerekir. Bu, Başbakan'ın demokrasiye ne kadar inandığını gösteriyor" dedi.
DSP Genel Başkanı Sezer, partisinin Marmaris İlçe Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi. ...DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin toplu görüşme süreci başlamadan memurlara ek zam vererek sendikaları devre dışı bıraktığını söyleyerek, "Artık toplu görüşme değil toplu sözleşme sendikacılığı dönemini başlatmak gerekir. Bu, Başbakan'ın demokrasiye ne kadar inandığını gösteriyor" dedi.
DSP Genel Başkanı Sezer, partisinin Marmaris İlçe Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi. DSP Genel Başkan Yardımcısı Melda Bayer, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi, İstanbul Milletvekili Hüseyin Mert, İzmir Milletvekili Harun Öztürk'ün de katıldığı toplantıda Sezer, Türkiye'nin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade etti. Türkiye'nin ekonomisi batırılmış bir ülke haline geldiğini söyleyen Sezer, "İşsizlik dayanılmaz boyutlara ulaştı. Çiftçi ürününü 6 yıl önceki fiyatla satamıyor, maliyetleri ise o döneme göre üç kat arttı. Çalışanlar büyük alım gücü kaybına uğradı. Emekli nefes alamaz durumda" dedi.

Hükümetin toplu görüşme süreci başlamadan memurlara ek zam vererek sendikaları devre dışı bıraktığını dile getiren Sezer, şunları söyledi:

"Bu görüşmeler 6 yıldır hep hükümetin dayatmasıyla sonuçlandı. Hayali enflasyon oranlarına göre zam verildi. Öyleyse artık toplu görüşme değil toplu sözleşme sendikacılığı dönemini başlatmak gerekir. Bu, Başbakan'ın demokrasiye ne kadar inandığını gösteriyor. Sendikaları devre dışı bırakmak şık olmadı."

-"SOLU ÖMÜR BOYU MUHALEFETE MAHKUM ETMEYE HİÇBİRİMİZİN HAKKI YOK"

Sezer bir soru üzerine, yerel seçimler öncesi herhangi bir partiyle iş birliği konusunda henüz net bir şey söylemek için erken olduğunu belirtti. Sezer, şöyle konuştu:

"Solu ömür boyu muhalefete mahkum etmeye hiçbirimizin hakkı yok. 1950'den bu yana sol sadece Ecevit ile iktidar olmuşsa bunu iyi düşünmeliyiz. CHP ile benzer hassasiyetleri olan iki ayrı partiyiz. Birleşmede herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bu birleşme ne kadar başarılı oldu onu sorgulamalıyız. Bütün partiler bir tarafa AK Parti bir tarafa diye düşünmemek lazım. AK Parti'nin kapatılmaması, bize onları sandıkta yenme imkanı verdi."

-"BAŞBAKAN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİNİ HEDEF ALDI"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çevrecileri hedef alan sözlerine de değinen DSP Genel Başkanı ''Başbakan, gösteri yapan çevrecileri, duyarlılık gösteren çevre gönüllülerini hedef aldı, onlara saldırıyor. Onları işsiz, güçsüz, yapılan her şeyi engelleme girişiminde bulunan insanlar olarak gösteriyor'' dedi.

Rahşan Ecevit'le küs olup olmadıklarına yönelik bir soru üzerine ise Sezer böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade ederek, Rahşan Ecevit'in aktif siyaset yapmadığını, bundan dolayı seçim çalışmalarına katılmayacağını söyledi. (ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ