15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DP Yerel seçimlerde Birleşiyor
28 Eylül 2008 Pazar 23:37

DP Yerel seçimlerde Birleşiyor

DP başkanı Süleyman Soylu'ya bu soru soruldu. Bakın Soylu ne yanıt verdi?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Yerel seçimlerde, bundan önce görülmeyen bir performans ortaya koyarak ciddi bir sonuç alacağız'' dedi. Başka bir partiyle birleşip seçime gireceği söylentileri için de "DP çatısı altında her öneriye açığız" cevabını verdi.

DP Aydın İl Kongresine katılmak üzere Aydın'a gelen Soylu, kongrenin ardından Turistik Park İşletmesinde verilen iftar yemeğine katıldı.

Yemekte, parti yöneticileri ve vatandaşlarla iftar yapan Soylu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yerel seçimlere ilişkin kamuoyu yoklamalarıyla ilgili bir soru üzerine Soylu, ''Kamuoyu yoklaması yapan şirketlerin 22 Temmuz'daki performanslarına bakın. Seçim, en iyi yoklamadır. Niye kamuoyu yoklaması yapıyorlar? Allah rızası için mi? Onlar kamuoyu yoklaması değil, kamuoyu oluşturmacılar. Bunun etkisi oluyor mu? Hiç bir etkisi olmuyor. Seçimde her şey ortaya çıkacak'' diye konuştu.

Soylu, partisinin 22 Temmuz genel seçimlerinde beklemediği bir seçim sonucu ile karşılaştığını belirterek, göreve geldiği günden itibaren partinin moralini yerine getirebilmek için çalıştığını ve bunu başardığını söyledi. Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu parti, Türkiye'nin en köklü misyonuna sahip. Bütün mesele, bunu ayağa kaldırabilmek. Biz de bunu ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Yerel seçimlerde, bundan önce görülmeyen bir performans ortaya koyarak ciddi bir sonuç alacağız. Yerel seçimlerin sonucu, Türkiye'de yeni bir alternatifi yeşertecektir. Bunu yeşerten de DP olacaktır.''

Soylu, Ramazan Bayramından sonra toplanacak Genel İdare Kurulunun yerel seçimlerle ilgili çalışmaları ele alacağını belirtti.

''Seçimlere başka bir parti ile birlikte girme düşünceniz var mı?'' şeklindeki soruyu yanıtlarken de Soylu, ''Şu bilinsin ki DP her yerde seçime girecektir. Bu konuda ciddi bir şekilde çalışmaktadır. DP çatısı altında oluşabilecek her türlü mutabakata açığız'' dedi.

DP AYDIN İL BAŞKANLIĞINA ENGİN POLAT YENİDEN SEÇİLDİ

Öte yandan, Esko Düğün Salonunda yapılan DP Aydın 2. Olağan Kongresinde, İl Başkanı Engin Polat oyların tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ