11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Domuz Gripli ABDliler İyileşti
21 Mayıs 2009 Perşembe 19:51

Domuz Gripli ABD'liler İyileşti

Sağlık Bakanlığı, Domuz Gribi Teşhisiyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tedavi Edilen Yabancı Uyruklu İki Kişinin, İyileştikleri İçin Hastaneden Taburcu Edildiğini Bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, domuz gribi teşhisiyle Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi edilen yabancı uyruklu iki kişinin, iyileştikleri için hastaneden taburcu edildiğini bildirdi.
Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, daha önce H1N1 virüsü (Domuz Gribi) taşıdığı duyurulan ve bir haftadır Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altında tutulan yabancı uyruklu iki kişinin izleme süresi dolduğu için laboratuvar testlerinin tekrarlandığı ve H1N1 virüsü açısından testlerin negatifleştiğinin anlaşıldığı kaydedildi.


Sonuçları negatifleşen ve tedavileri sona erdirilen iki vakanın tamamen iyileştiği için hastaneden taburcu edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kontrol altında tutulan 4 aile ferdinde de hastalık belirtilerine rastlanmamış, söz konusu kişiler için risk ortadan kalktığı için taburcu işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Günlük takipleri yapılan uçaktaki diğer yolcuların ise herhangi birinde hastalık belirtisi görülmemiş olup, koruyucu ilaç tedavileri ve takiplerine son verilmiştir.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ