15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğana bankalardan şok
09 Eylül 2008 Salı 15:02

Doğan'a bankalardan şok

Kavga Aydın Doğan'ı batırdı. Borsada hisseleri çöktü. Bugün de 3 bankadan şok bir karar geldi. Bakın bankalar ne tavsiye ediyor?

Erdoğan'la kavga sonrasında borsada hisseleri çöken Doğan Grubu'na bir darbe de bankalardan geldi.

Türkiye'nin önde gelen bankaları İş Bankası ve TEB, son dönemdeki haberler yüzünden Doğan Grubu şirketlerinin hisselerini öneri listesinden çıkardıklarını açıkladılar.

RİSKİ ARTTI

İş Bankası'nın iştiraki İş Yatırım dünkü bülteninde Doğan Grubu hisselerinden uzak durulması gerektiğini belirtti. İş Yatırım bülteninde 'Son gelişmeler göz önüne alındığında, Doğan Grubu şirketlerinin risk primlerinin arttığını düşünüyoruz' denildi.


Doğan medyası topyekün
saldırıya geçti. Hem manşetler
hem köşe yazarları serbest
atışa başladı. Haberin
ayrıntıları için TIKLAYIN!

Doğan Yayın Holding'i tavsiye listesinden çıkardığını açıklayan TEB de buna sebep olarak şunları gösterdi: Doğan Yayın ağustos başında tavsiye listemize eklenmişti. Doğan Grubu hükümet ile tartışmaya girdi. Sonuç olarak, ucuz değerine rağmen hisselerin endeksin üzerinde işlem görmesini sağlayacak bir şey yok.

Müşterileri için hazırladığı Model Portföyünde değişikliğe giden Yapı Kredi; yaptığı açıklamada; portföyündeki Hürriyet'i (HURGZ) tavsiye listesinden çıkardığını açıkladı.

Başbakan ile Doğan Grubu arasında yaşanan gerginlik nedeniyle tavsiye listelerinden çıkardıklarını açıklayan banka; Palmali& Socar tarafından yüzde elli hissesi satın alınan TKFEN'i; HURGZ yerine koyduklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ