03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğan Tugay yaşlılarımızı unutmadı
23 Mart 2009 Pazartesi 00:13

Doğan Tugay yaşlılarımızı unutmadı

AK Parti Belediyesi Başkan Adayı A.Doğan Tugay, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Marmaris Huzurevi'ni ziyaret etti. Bugün (Cuma) gerçekleşen ziyarete AK Parti Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay, eşi Hülya Tugay, meclis üyesi adayları katılırken, huzurev


AK Parti Belediyesi Başkan Adayı A.Doğan Tugay, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Marmaris Huzurevi'ni ziyaret etti. Bugün (Cuma) gerçekleşen ziyarete AK Parti Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay, eşi Hülya Tugay, meclis üyesi adayları katılırken, huzurevi sakinlerine karanfil dağıtıldı. Marmaris Belediyesi Huzurevi Derneği Başkanı Zehra Yüzak, Huzurevi Müdürü Ufuk Emek, Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinlerinin hazır bulunduğu ziyarette konuşma yapan Tugay, “Gördüğüm tablo karşısında hiçbirinize yaşlı kelimesini yakıştıramıyorum. Hepiniz çok dinç görünüyorsunuz. Anlaşıldığı gibi toplumun katkısı olacakken, sizin topluma katkınız olduğunu görüyorum” dedi.
Her yıl 18 – 24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Marmaris Belediyesi Huzurevi'ni ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay, “Huzurevinin ilk yapıldığı günleri hatırlıyorum. Bir fikir ortaya atıldı ve sonrasında vücuda geçirildi. Halkın desteği ile önceki yönetim tarafından yapılarak, çağdaş bir yapıyı halkın hizmetine sundular. Buranın çok iyi idare edildiğini biliyoruz. Gurur verici bir tablo. Bilinçli ve kültürlü insanların işinin başında olmasından dolayı ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yarın bizlerde aynı yaşlara geleceğiz. Ama gördüğüm tablodan sonra hiçbirinize yaşlı kelimesini yakıştıramıyorum. Çok dinç ve sağlıklı görünüyorsunuz. Büyüklerimin elinden öpüyorum. Birlik ve beraberliğin olduğunu görüyorum. Hanımlarımız buraya tam not verdiğine göre bir sorun olmadığını düşünüyorum. İleride bu göreve seçilirsek sizleri elbette unutmayacağız. Daha güzel, sizlere ve Marmaris'e yakışanı yapmak için elimizden geleni yapacağız. Zehra Hanım'ın ne kadar duyarlı olduğunu biliyorum. İdaresi, çalışanları ile mükemmel bir yer” dedi.
Türkiye genelinde en iyi huzurevi kategorisinde ilk ona girdiklerinin altını çizen Marmaris Belediyesi Huzurevi Müdürü Ufuk Emek, “Marmarislilerin gurur duyacağı kadar önemli bir kurumdur. Ciddi anlamda destekleniyor. Çalışanlarımız kendi çocukları gibi saygı ve sevgi gösteriyorlar. 38 kişilik kapasitemiz var. Fethiye'de 65 kişi kapasiteli bir huzurevi yapıldı. O kurumun işletmesini Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na verdikleri için Türkiye'nin neresinde olursa olsun sırası gelen kişiyi yerleştirdiler. Marmaris Huzurevi, Marmaris Belediyesi tarafından yönetildiği için özellikle ya Marmarisli ya da uzun yıllar burada yaşayan olma özelliğini arıyoruz. İnsanların gözünde faklı bir huzurevi olgusu var. Bunu aşmak gerekiyor. Türkiye de yaklaşık 5 yüz huzurevi var. Bunlardan birkaç tanesinde bir yanlış yapılması halinde bu bütün huzurevlerine malediliyor. Marmaris Belediyesi Huzurevi, Türkiye genelindeki en iyi 10 huzurevi arasına girmiştir” dedi.
Huzurevi sakinlerinden olan ve yıllardır çeşitli sergilere imza atan fotoğraf dostu Kamil Dürüst tarafından açılan Kitapta ve Sanatta Kadın isimli sergiyi gezen AK Parti Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay, “Toplumun size katkısı olacakken, sizin topluma katkınız olduğunu görüyorum” dedi.

YORUMLAR
akp
akp
sen akp'sin büyük düşün büyük götür...
23 Mart 2009 Pazartesi 13:54
85.96.227.109
DOGAN AMCA DESTEKLERIMIZ SENINLE
azurahaze
SANA GUVENIMIZ VE DESTEGIMIZ SONSUZ DOGAN AMCA
23 Mart 2009 Pazartesi 00:25
85.98.115.223
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ