04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dişlinin istifa gerekçesi!
02 Eylül 2008 Salı 20:02

Dişli'nin istifa gerekçesi!

Şaban Dişli dün Erdoğan'a "ifade verdi" Bugün de istifasını açıkladı. Bakın Dişli istifa gerekçesi için ne dedi?

AK PARTİ'Yİ YIPRATMAMAK İÇİN

Şaban Dişli, yaptığı yazılı açıklamada, ''CHP'nin asılsız iddia ve iftiralarla şahsım üzerinden partimi yıpratmasına daha fazla izin vermemek için, kurucu mensubu olmakla her zaman iftihar ettiğim AK Parti'nin bugüne kadar büyük bir şeref ve onurla yürüttüğüm MKYK ve MYK üyeliği görevlerimden istifa kararı almış bulunuyorum'' ifadelerini kullandı.

MYK üyeliğinden istifasıyla Genel Başkan Yardımcılığı görevi sona eren Dişli, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere mesai arkadaşlarına saygısının ve sorumluluk anlayışının bir gereği olarak istifa kararını açıklamak için dün son kez katıldığı MYK toplantısında kurul üyelerini ''üzerine atılan iftiralar konusunda bilgilendirmeyi'' ve ''Başbakan Erdoğan'ın müsaadelerini almayı beklediğini'' bildirdi.

HUKUK MÜCADELEMİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİM

Şaban Dişli, şunları kaydetti:

''Bilinmelidir ki bu kararımın birinci gerekçesi, şahsi hukukumun daima üstünde tuttuğum partimin hukukunu CHP'nin iftira siyaseti ve haksız saldırılarına karşı korumak olmuştur. İkinci gerekçem ise şeref ve haysiyetime yönelik ağır iftiralar karşısında hukuk önünde daha güçlü bir mücadele verebilmektir.

Hukukun temel ilkeleri, suçu mahkemelerce sabit olmadıkça herkesin masumiyetini esas almayı gerektirdiği halde, aksi yöndeki yargı kararlarına rağmen CHP yönetimi hem hakim hem savcı yerine geçerek hakkımda yargısız infaz kararı vermiştir.

Şimdi hukuk önünde hesaplaşma zamanı gelmiştir. CHP'nin iftiralarına karşı hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyım.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ