06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dikkat! Doğanın adamı
25 Eylül 2008 Perşembe 11:45

'Dikkat! Doğan'ın adamı'

AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat ile CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ''Düelloyu'' yönetecek olan yılların gazetecisi Uğur Dündar için, AKP'den ''Doğan'ın adamı'' uyarısı geldi.

AKP'liler Fırat'a ''Doğan grubunda çalışıyor, tarafsız davranamaz, dikkat et'' dediler. Kimliği belirsiz bazı kişilerin de, Kılıçdaroğlu'nun Tunceli'deki anne ve ablasını telefonla arayarak taciz ettikleri öğrenildi.

Birbirlerine “Müfteri” ve “Baron” diye hitap eden Fırat ve Kılıçdaroğlu'nun Meclis'te kozlarını paylaşacağı toplantıya saatler kala, AKP Genel Merkezine de, çok sayıda mail gönderildi ve Fırat'ın dikkatli olması istendi. Tam 38 yıldır gazetecilik yapan Uğur Dündar'ın toplantıda “tarafsız” olamayacağını savunan AKP'liler, Dündar'ın adının CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de geçtiği de hatırlattılar. AKP kulislerinde Dündar'ın uzun yıllardır Doğan grubunda çalıştığı da hatırlatıldı. Dengir Fırat'a da gönderilen bazı maillerde şöyle denildi:

- Uğur Dündar'a güvenme. Çünkü hep AK Parti'ye hücum ediyor.Neden pijamayla Başbakan karşılayan Aydın Doğan hakkında bir kelime yazmıyor?
-Düşünsenize FB-GS maçı var…Hakemi FB belirliyor ya da tam tersi. Dündar Doğan'a çalışıyor… Doğan medyası ile de AKP'nin işi olmaz... Bence programı Baykal yönetsin daha güzel olur.

-Bir de Ruhat Mengi ile M.Ali Birand'ı da koyun tam bir CHP şov olsun. Kılıçdaroğlu sığınacak liman mı arıyor?. Demek ki şimdiden ayakları titremeye başladı.

-Uğur Dündar'ın CHP'li olduğunu bilmeyen yok. Kılıçdaroğlu böylece Dündar'dan yardım isteyecek. Tarafsızsa ben de CHP'liyim bundan daha büyük yemin olmaz.

-Tarafsız bir yayın grubu olmalı. NTV veya Habertürk olabilirdi. Sayın Dengir Fırat kaypaklık yapabilir bunlar. Cesaretinizi tebrik ederim. Verin dersini onlara sussunlar. Meydanın boş olmadığını gösterin.

AİLEYE TACİZ

Bu arada CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tunceli'de oturan annesi ve ablasının da telefonla taciz edildiği öğrenildi. Kimliği belirsiz kişilerin telefonla “Siz Ermeni misiniz?” diye sorduğu belirtilirken, Kılıçdaroğlu'nun Yemuş olan annesinin adını da kullanarak “Yemuş ne demek, Ermeni soyundan mısınız?”, “Kemal niye soyadını değiştirdi” sorularıyla tacizde bulundukları belirtildi. Kılıçdaroğlu, ''Karabulut'' olan soyadını 1966 yılında değiştirmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ