16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Didim'de barış meşalesi yakıldı
01 Eylül 2013 Pazar 23:13

Didim'de barış meşalesi yakıldı

1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Didim'de barış meşalesi yakıldı

1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Didim'de barış meşalesi yakıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, etkinlikte yaptığı açıklamada, Ortadoğu'da savaş değil, barış istediklerini belirtti.

Gerekçesiz yapılan savaşın cinayet anlamına geldiğini söyleyen Tekin, "Ne yazık ki Ortadoğu'da bir cinayet işleniyor. Türkiye de ısrarla bu savaşın içerisinde yer almaya çalışıyor. Ama Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler bu kirli savaşın bir parçası olmayacağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise dünyadaki savaş ortamında Barış Günü'nü kutlamaya çalıştıklarını dile getirerek, "Hepimiz biliyoruz ki barışı kazanabilmenin, barışı elde edebilmenin bir tek yolu vardır, o da dünyada ve tarihte emperyalizmin canına okumaktır" dedi.

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz, partililer ve vatandaşların katıldığı yürüyüşte Türk bayrağı açıldı ve barış temasının işlendiği dövizler taşındı.

Yalı Caddesi'nden Aytepe'ye kadar süren yürüyüş sonunda CHP Genel Başkan yardımcıları Tekin ve Tezcan, barış meşalesini yaktı.

Meşalenin yakılmasının ardından katılımcılar teknelerle barış gezisine çıktı, denize çiçekler bırakıldı, barış güvercinleri uçuruldu.

Etkinlikler kapsamında Yunanistan'ın Samos Adası'ndan gelen halk oyunları ekibi de gösteri sundu.

Muhabir: Ali Gökmen Şireci
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ