14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet PKK ile masaya otursun
28 Şubat 2009 Cumartesi 17:58

Devlet PKK ile masaya otursun

DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, devletin PKK ve Öcalan ile masaya oturmasını önerdi.

Belediye Yeraltı Çarşısı üzerindeki Rüyam Cafe'de düzenlenen seçim irtibat bürosunun açılışında Halis, terör sorununun çözümü için devletin PKK ile masaya oturmasının şart olduğunu savundu.

Seçim bürosunun açılışına DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, DTP Tunceli Belediye Başkan Adayı Edibe Şahin, Emek Partisi İl Başkanı Hüseyin Tunç katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, son yıllarda yapılan Alevi katliamlarını unutmak mümkün olmadığını, Hükümetin Alevi açılımı diye Alevileri bölmeye çalıştığını belirttikten sonra "Kürt sorununu demokratik çözümünün olmazsa olmazı, TRT 6'i bize çözüm olarak sunarken, TRT 6 için mücadele eden Kürt dinamiklerini, yani PKK'yi, yani PKK'nin lideri Sayın Öcalan'ı muhatap almazsanız, bu sorun çözülmez. Eğer sorunu gerçekten çözmek istiyorsanız, akılcı yolla, akılcı bir yöntemle masaya oturmak sizin olmazsa olmaz hedefinizdir" dedi.

Alandakiler bu sözleri, "Dişe diş, kana kan seninleyiz Öcalan" sloganları ile karşıladılar. Daha sonra yerel seçimlerde DTP'ye destek veren grupların temsilcileri ile belediye başkan adayı birer konuşma yaptılar.

Halis, konuşması ardından, DTP Tunceli Belediye Başkan Adayı Edibe Şahin'i, belediye meclis ve il genel meclisi adaylarını halka tanıttı. Şarkılar eşliğinde halayların çekilmesiyle tören sona erdi.

YORUMLAR
bebek katilleri
ercanata
hangi devlet bebek katilleri ile basaya oturmuş ki türkiye gibi onurlu bir devlet o onursuz soysuz katillerle masaya otursun geçin bunları beyleeer....
05 Mart 2009 Perşembe 14:03
78.187.28.142
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ