26 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Destere seyirciyi koparacak
16 Kasım 2008 Pazar 14:48

Destere seyirciyi koparacak

Testere 5 vizyona girdi, hatta korsanı bile tezgahlarda! İzleyenler beğenmiyor ancak onun Türk rakipi şimdiden çok iddialı!

Habertürk'te Saba Tümer'in programına konuk olan Peker Açıkalın, 'Testere' filminden esinlerek çekilen korku-komedi türündeki 'Destere' filmini överek, filmin kendi sanat hayatında da çok önemli bir yer tutacağını ifade etti.

"Destere benim için bir milat olacaktır sanat hayatımda" diye konuşan Açıkalın, filmin ilk 4 dakikasını izlediğini ve kendisine '5. dakikayı bizden isteme' dediklerini belirterek, "Ben seyrettiğim gerilime gerçekten inanamadım. Ne kendime inanabildim, ne o gerilime inanabildim ne kendi yarattığım tipe inanabildim" diye konuştu.

Gürcan Yurt'un senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de Ahmet Uygun ile yaptığı filmin ilk 15 dakikasından 95. dakikasına kadar insanların birbirlerinin omuzlarına vuracaklarını söyleyen Açıkalın, "Çünkü bu film Gürcan Yurt'un bir matematiksel senaryosu üstüne oturtulmuştur ve biz bu senaryoyu hiç bozmadan Ahmet Uygun'un yönetiminde bir tiyatro filmi gibi çektik. Bu filmde insanlar gerçekten 95 dakikanın nasıl gececeğini, korku sinir bozukluğu, komedi ve işin gerçekliğini, insanların başına gelebilecek bir hikayenin olduğu bir film. Gerçek dışı hiç bir şey yok" dedi.

Filmle ilgili iddialı konuşan Açıkalın, Türkiye'de böyle bir filmin çekilmiş olmasının dünya standartlarında da insanların ilgisini çekeceğine inandığını belirterek "Hiç bir şekilde sululuk ve hiç bir şekilde komiklik olsun diye bir çaba yok" ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ