10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ders zili çaldı
10 Eylül 2008 Çarşamba 13:46

Ders zili çaldı

Pazartesi günü sabah itibarıyla yaklaşık 15 milyon öğrenci ilk ders zilinin çalması ile 2008-2009 eğitim öğretim yılı başladı.

Bilindiği gibi 2008–2009 öğretim yılının başlangıcı daha önce 15 Eylül 2008 tarihi olarak açıklanmış ancak bu eğitim dönemi içindeki resmi tatillerin çoğunlukla hafta ortasına denk gelmesinden dolayı bu tarih bir hafta öne çekilmişti. Bütün Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de dün binlerce öğrenci ders başı yaptı. 2008–2009 eğitim-öğretim yılı açılışı nedeni ilk olarak dün saat 08'de Marmaris İlçe Milli eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan Marmaris'teki okul idareci ve Öğretmenleri ile bir grup öğrenci Atatürk anıtı önünde çelenk bırakıp saygı duruşu istiklal marşını söylediler.
Marmaris'te 2008–2009 yılı resmi açılı töreni Atatürk İlköğretim Okulu'nda yapıldı. Buradaki törene başta Marmaris Kaymakamı Alaaddin Serdar Polat ve ilçe Milli eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan okul idarecileri öğretmen ve öğrencilerin katıldı.
Kaymakam Alaaddin Serdar Polat, öğrenci öğretmen ve idarecilere yeni ders yılında başarı dileklerini ilettikten sonra hayırlı olması temennisinde bulundu.
Marmaris İlçe Milli eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ise burada yaptığı konuşmada. 2008–2009 öğretim yılına 22 ilköğretim, 8 ortaöğretim olmak üzere 30 okulda 617 öğretmen 11 bin öğrenci ile ders yılına başladıklarını belirtti. İlçedeki hemen hemen tüm eğitim kurumlarının yaz tatili döneminde bakım onarım ve tadilattan geçirilerek eğitime hazır hale getirildiğini belirten Aldoğan, “ayrıca bu öğretim yılında ilk defa Boz burun'da çok programlı lise faaliyete geçirilmiştir” dedi. 2008-2009 öğretim döneminde Marmaris'te 670 öğrencin okul servisi hizmeti alacağını ve bunlara öğle yemeği verileceğini belirten Aldoğan, Bakanlığın gönderdiği ders kitaplarının da her yıl olduğu gibi bu yılda daha ilk günden çocukların sıralarına konulduğunu ifade etti.
Bu arada eğitimcilere de seslenen İlçe Milli Eğitim müdürü Züleyha Aldoğan, “Öğretmenlik idealizmin en yoğun yaşandığı meslektir. Özlediğimiz okul öğrenmeyi sevdiren düşünen araştıran sorgulayan, bilgiyi kullanan, kendisi ve çevresiyle barışık, problem çözme yeteneğini geliştirmiş öğrenciler yetiştiren okuldur” dedi.
Konuşmasında veli ve öğrencilere yer ayıran Aldoğan “eğitim sadece okulda verilmiyor, ailede önemli bir eğitim kurumudur. Bu yüzden okul aile işbirliği sıkı tutulmalıdır öğrencilerimiz de okulunu öğretmenlerini vatanlarını sevip onlara saygı gösterdikleri zaman aldıkları eğitim anlamını bulur” dedi.
Konuşmasının sonunda 2008- 2009 eğitim öğretim yılının ülke ve milleti hayırlı olması dileklerini dile getiren Aldoğan “Tüm öğrencilerimi sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ