31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş, Kanımca böyle bir sızdırmanın bu safhada yapılması da maksatlıdır
08 Nisan 2009 Çarşamba 19:17

Denktaş, "Kanımca böyle bir sızdırmanın bu safhada yapılması da maksatlıdır"

Rauf Denktaş, Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in Türkiye'deki Ergenekon Soruşturması İddianamesinde Adı Geçtiği İçin Hakkında Soruşturma Yapılması Talebini, "Ciddiye Almadığını" Söyledi.

Rauf Denktaş, Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in Türkiye'deki Ergenekon Soruşturması İddianamesinde Adı Geçtiği İçin Hakkında Soruşturma Yapılması Talebini, "Ciddiye Almadığını" Söyledi.

KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in Türkiye'deki Ergenekon soruşturması iddianamesinde adı geçtiği için hakkında soruşturma yapılması talebini, "ciddiye almadığını" söyledi.
Denktaş, Soyer'in, kendisi ve eski başbakanlardan, ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) Genel Başkanı Derviş Eroğlu hakkındaki soruşturma talebini şöyle değerlendirdi:


"Dün akşam Sayın Soyer ile Derviş Eroğlu'nu televizyonda seyrettim. Soyer'in elinde bir 'Ergenekon' belgesi olduğunu ve bu belgede 1998 seçimlerinde Sayın Mustafa Özbek kanalıyla, benim aleyhime Serdar'ın (Serdar Denktaş) seçimleri kazanmaması için, UBP'nin kazanması için, büyük paralar harcandığını ve destek aldığını vesaire konusunda atıştıklarını gördüm. Bunu Sayın Soyer, savcıya verip takip ettireceğini de söyledi. Bunun içerisinde benim aleyhime bir şey olduğunu sanmıyorum, varsa da ciddiye almıyorum. Çünkü yargı tarafından kanıtlanmamış, yargıdan geçmemiş, sızdırma bir belge var, basına sızdırılmış. Ve yine seçimler öncesi bir sızdırma vardır. Bu seçimlere müdahale için yapılan bir tertip de olabilir. Onun için bekleyelim görelim, ne olacak."

"Böyle bir zamanda böyle bir şeyin sızdırılmış olmasını, seçimlerle bağlantılı gördüğünü" ifade eden Denktaş, "Kanımca böyle bir sızdırmanın bu safhada yapılması da maksatlıdır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ