04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denizli'de adli yıl açılış töreni
02 Eylül 2013 Pazartesi 13:03

Denizli'de adli yıl açılış töreni

Denizli'de adli yıl açılışı dolayısıyla adli personel ve avukatlar Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı

Denizli'de 2013-2014 adli yıl açılışı dolayısıyla adli personel ve avukatlar, Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, törende yaptığı konuşmada, yeni adli yıla, hukukun üstünlüğünün kalmadığı, temel hukuk prensiplerinin sistematik olarak çiğnendiği, savunmanın ve onun temsilcisi olan avukatların yok sayıldığı bir ortamda girildiğini iddia etti.

Binlerce sayfalık mütalaalara karşı savunma hakkının iki saatle kısıtlandığını savunan İlhan, şunları söyledi:

"Cezavi içinde oluşturulan mahkeme salonlarına hakim ve savcı hangi şartlarda girebiliyorsa avukatlar olarak bizim de aynı şartlarda girmemizin en doğal hakkımız olduğunu düşünüyoruz. şahsım ve gücünü her zaman yanında hissetitğim 820 meslektaşımın temsilcisi olarak bir duruşma salonuna girerken X-Ray cihazından geçiyor olmamıza rağmen, ayakkabımın çıkarılması istenirse, elbette ben bu talebi yerine getirmem ve bunun mesleğe, şahsıma ve temsil ettiğim meslektaşlarıma bir saygısızlık olduğunu da ilgilisine iletirim. Bilinmesini isteriz ki, meslek sorunlarımızın çözümlenmesi kadar önemsediğimiz meslek onurumuzdan, hukuk devleti, insan hakları ve demokrasi mücadelemizden asla ödün vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın hak ve hukukuna sahip çıkacağız."

Törene Denizli Vali Vekili Abdullah Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Özgür, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut da katıldı.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Sabri Çelebioğlu

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ