12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deniz Zaferinin 470. yıldönümü
27 Eylül 2008 Cumartesi 20:43

Deniz Zaferi'nin 470. yıldönümü

Preveze Deniz Zaferi'nin 470. yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü nedeniyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 1 askeri gemi ile 2 hücumbot, Bodrum'da vatandaşların ziyaretine açıldı.

Preveze Deniz Zaferi'nin 470. yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü nedeniyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 1 askeri gemi ile 2 hücumbot, Bodrum'da vatandaşların ziyaretine açıldı.

TCG Giresun adlı askeri gemi Bodrum açıklarına, TCG Poyraz ve TCG Rüzgar adlı hücumbotlar ise Bodrum Limanı'na demirledi.
Askeri gemi ve hücumbotlar, saat 14.00-19.00 saatleri arasında vatandaşların ziyaretine açıldı.

Vatandaşlar, Bodrum İskele Alanı'ndan bir tekneye binerek TCG Giresun gemisini ulaştı. Gemi personelince karşılanan ziyaretçiler, askeri gemiyi gezerek bilgi aldılar. Ziyaretin ardından aynı tekneyle Bodrum İskele Meydanı'na dönen ziyaretçiler, gemiyi gezmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Askeri gemi ve hücumbotların, yarın Bodrum'dan ayrılacakları öğrenildi.

-KUŞADASI'NDA ''TCG GURBET'' İSİMLİ ASKERİ GEMİ ZİYARETE AÇILDI

Kuşadası'nda da ''TCG Gurbet'' isimli askeri gemi, vatandaşların ziyaretine açıldı.
Preveze Deniz Zaferi'nin 470. yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü kapsamında Kuşadası Ege Ports Yolcu Limanı'nda ziyarete açılan geminin, sınıfında dünyadaki ilk 3 gemiden biri olarak nitelendirildiği bildirildi.
Geminin 1987 yılında İstanbul Taşkızak Tersanesi'nde suya indirildiği, Almanya'da yaşayan gurbetçilerin yapımında maddi destek sağladığı için, adının ''Gurbet'' olmasına karar verildiği kaydedildi.
Vatandaşların ilgi gösterdiği TCG Gurbet, 58 metre boyunda ve 30 mil hız yapabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ