11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dengir Fırattan Baykala 5 soru
20 Eylül 2008 Cumartesi 22:51

Dengir Fırat'tan Baykal'a 5 soru

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Fırat, CHP lideri Deniz Baykal'ın gelirlerine yönelik çarpıcı iddialarda bulundu. Fırat, Baykal'a 5 soru yöneltti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat 24 TV'de çıktığı canlı yayında CHP lideri Baykal hakkında şok iddialarda bulundu.

Baykal kendi mirasını açıklarken yine vatandaşı kandırmıştır. Burda hem kendi mal varlığını hem de eşinin mal varlığını açıklaması gerekirken sadece eşinin mal varlığını açıklamıştır. Daha önce kendisi için gösterdiği aracı bu kez eşinin adına göstermiştir.
Baykal, Benim mirasla intikal eden avukatlık dönemimde elde edilen gelirlerle sağlanan gelirlerdir." demiştir. Ben şimdi soruyorum
Sayın Baykal hangi tarihlerde avukatlık yapmıştır.
Hani vergi dairesine ne kadarlık beyannamede bulunmuştur.

Her vatandaş borsa spekulasyonu yapabilir. Borsada alır satar kar eder ama bir parti genel başkanı usule aykırı spekulasyona yönelik bir borsa işlemi yapamaz  Baykal ailesi ve kızı ile Cemal Kantaş ve Sevgi Albayrak gibi yine kendi bünyesinde çalışan kişiler değişik tarihlerde Anadolu Hayat, Nuh Çimento, Soda Sanayi Sitesi, İş Finans hissesi, Sınai Yatırım Hissesi satın alındığı ve bunların paralarının da Deniz Baykal'ın hesabından karşılandığı ileri sürülüyor. Bunlar Doğru mu değil mi? Ne kadar senet bu yolla alınmıştır bu yolla alınan senetler ne kadar ahlakidir?

Bu satışlar her kesin alabaliceği kağıt değil. Sınırlı bir halka sunuş var. Anadolu Hayat ve Nuh Çimento tamamen halka arz değil sınırlı sayıda kişilerin hisse senedi aldığı bir durum. Bu iddialar Aydınlık tarafından 2001 yılında ortaya konmuş ve bugüne kadar hiçbir cevap vermemiştir.

Bu hisse senetlerinin de İş Bankası iştiraki olan kuruluşların senetleri. Acaba içerden haber mi aldı, bu hisseleri alın bu hisseler artacak mı dendi? Bunların eğer cevap verir de ispat ederse benim hakkıma dava da açabilir tazminat da alabalir ben bunu bilerek açıklıyorum.

Beşiktaş belediyesinde görevlileri İsmail Ünal hakkında soruşturma istemi var . Bölge İdare Mahkemesi soruşturmaya yer olmadığını söylüyor Dava Danıştay'a gitmiş Ünal hakkında 21 suç duyurusu var.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ