24 Ekim 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DEMOKRASİNİN DE KALESİ OLACAĞIZ
08 Şubat 2019 Cuma 15:22

DEMOKRASİNİN DE KALESİ OLACAĞIZ

CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, "Cumhuriyet'in kalesi olan Marmaris'i, ayrıştırmadan, küstürmeden, demokrasinin de kalesi yapacağız" dedi.

29 Mart yerel seçimleri öncesi  Cumhuriyet Halk Partisinde aday belirleme sürecinde demokrasinin gereği  birçok aday gösterildi. Mevcut beledi başkanı dördüncü kez aday gösterilmemesi üzerine CHP 'den istifa eden Ali Acar , başka partiden aday gösterilmesi üzerine parti yönetimi istifa etti. Bunun üzerine önce yerelde ki parti vicdanı, sonra il ve genel merkez görevlendirmesiyle göreve  Fatma Gebeş Çimen geldi.  Çimen,  “Birleştirici ve bütünleştirici bir tarihi görevi kabul ettim. Bu görevi kabul etmemde ki amaç, Cumhuriyetle birlikte kurulan bir partinin geniş tabanının herhangi bir olumsuzluk yaşamamasıydı" dedi.

Fatma Gebeş  yaptığı açıklamada daha sakin bir seçim süreci geçireceklerini , birlik ve beraberlik içinde adaletli bir seçim olacağını dile getirdi. Çimen, "Marmaris halkının huzur ve refah içinde bu seçim sürecini yaşaması gerekirken kavga ve saldırgan bir tavırla karşı karşıya geldi.  Marmaris halkı huzur ve hizmet ilkesiyle Cumhuriyet Halk partisi örgütü  olarak dimdik ayaktayız. CHP Partisinden istifa edenlerden sonra  partiye yeni katılımların olması sevindirdi.  Sonraki aşamalarda rafa kaldırılan demokrasi  yeniden parti işlemesi başlayacak. CHP Başkan Adayı Mehmet Oktay'ın arkasında örgüt olarak destek vererek sonuca ulaşacağız. Marmaris'in huzura ihtiyacı var. Bu huzuru da Mart'ın sonunda hep birlikte hissedeceğiz" diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ