20 Ekim 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DEDEM AŞIK MAHZUNİ’YE ARMAĞAN EDİYORUM
28 Mayıs 2016 Cumartesi 13:39

DEDEM AŞIK MAHZUNİ’YE ARMAĞAN EDİYORUM

Halk ozanı merhum Aşık Mahzuni Şerif’in torunu Yiğit Mahzuni, ilk albümü “Seni Düşündüm” ile gelenekten geleceğe bakıştaki hedefini büyük tuttu.

Yiğit Mahzuni, geleneksel halk müziğini geleceğe dönük tınılarla harmanlayarak vereceği lansman konserinde 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü Jolly Joker İstanbul sahnesinde olacak.

Yiğit Mahzuni Arda Müzik etiketi ile çıkardığı ve dedesi merhum ozan Aşık Mahzuni Şerif’e ithaf ettiği albümü “Seni Düşündüm”’ün lansmanını Jolly Joker İstanbul sahnesinde gerçekleştirecek. Gelenekten geleceğe mottosuyla hedeflerini büyük tutan son Mahzuni,hedefleri ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

DEDEM AŞIK MAHZUNİ’YE ARMAĞAN EDİYORUM

“Gönül verdiğim bu işte en büyük onur ve esin kaynağım olan, verdiği bayrağı taşımaya çalıştığım ve önce hayranı olduğum büyük üstadım, dedem Aşık Mahzuni Şerif’in aziz ruhu önünde saygıyla eğiliyor, bu albümü O’na armağan ediyorum. Ancak bu değerli geleneğimizi geleceğe taşımak için çok gayretli olmam gerektiğini ve paha biçilmez kültürümüzün yansıması olan halk müziği referansımızı dünyaya daha iyi anlatmamıza ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Müzik dünyasındaki yenilikleri ve çağdaş müziğe dair ne varsa tüm doğru şeyleri barındırmaya çalıştığım eserlerin yansımasının ‘Seni Düşündüm’ albümümde olduğuna inanıyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ